VIDEO: Nejlepší 3D tiskárny a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to 3D tiskárnu Creality Ender-3 Neo V2. Tato 3D tiskárna nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou 3D tiskárnu vybrat, s touto 3D tiskárnou nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších 3D tiskárnách.

 • Jako pátá se umístila 3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S+ jakožto nejlepší tiskárna této značky. 
 • Na čtvrtém místě skončila tiskárna Creality Halot One CL-60 jako nejlepší volba mezi SLA tiskárnami. 
 • Jako třetí se umístila 3D tiskárna Creality ENDER-3 jako nejlepší volba do 4 000 Kč. 
 • A druhá a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je tiskárna Bambu Lab X1 Carbon.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Creality Ender-3 Neo V2, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
3d Tiskárny

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší 3D tiskárny a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho 3D tiskárnu vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte 3D tiskárnu, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat 3D tiskárnu

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně 3D tiskárnu vlastně vybrat.

 • V první fázi výběru budete stát před rozhodnutím, jaký typ 3D tiskárny zvolíte.
 • K mání jsou FDM tiskárny, které se hodí pro začátečníky, jsou cenově příznivější a umožňují výběr mezi několika různými materiály, ale zpracování není tak precizní a tisk je pomalejší.
 • Rychleji tisknou SLA tiskárny, které zvládají i propracování nejmenších detailů, ale jsou dražší.
 • Dalším podstatným parametrem je velikost tiskového prostoru, která udává, jak velké předměty budete moci tisknout.
 • Přihlédněte také k použitým tryskám, a to jak jejich počtu, tak i šířce.
 • Pro jednoduché modely bude stačit i jedna tryska, pro složitější výrobky z více materiálů nebo barev už jich bude potřeba více.
 • Pozornost věnujte také tiskovým strunám, především pak jejich materiálu a průměru.
 • Do výsledku se promítá i tloušťka vrstvy a platí, že čím je menší, tím méně viditelné vrstvy jsou.
 • Přihlédněte i k rychlosti tisku. Uvádí se v milimetrech za sekundu a většinou se pohybuje okolo 100-200 mm/s.
 • Tiskárny s rychlostí okolo 250 mm/s už můžeme označit za rychlé.
 • Je ale důležité myslet na to, že rychlost ovlivňuje i použitý materiál nebo samotný výrobek.
 • Někdy jde navíc rychlost na úkor kvality, takže pomalejší tiskárna určitě nemusí znamenat horší. 

Nejlepší 3D tiskárny

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších 3D tiskáren.

5) Original Prusa i3 MK3S+

Nejlepší 3D tiskárna Prusa Research

Na páté místo jsem umístil 3D tiskárnu Original Prusa i3, která pochází z dílny oceňovaného průkopníka 3D tisku v Česku Josefa Průši. Pořídíte si ji za cenu okolo 22 000 Kč, a tak nadchne i náročnější tiskaře. Jedná se o vylepšení původního modelu i3 MK2, které umožňuje tišší a rychlejší tisk až 200 mm/s.

Pracovní prostor je zde více než dostatečný, a to 25×21×21 cm, výška vrstvy 0,05 mm slibuje povedený výsledek. Ten ještě podporuje schopnost tiskárny rozpoznat posunuté vrstvy nebo ztracené kroky a nemusíte se tak bát nepovedených výtvorů. O tom, že s touto tiskárnou neuděláte chybu, vypovídají také skvělé recenze, v nichž kupující hlásí velkou spokojenost jak se samotným modelem, tak i značkou obecně.

4) Creality Halot One CL-60

Nejlepší SLA tiskárna

Pokud hledáte tiskárnu s technologií SLA, může vás zaujmout čtvrté místo mého srovnání, na kterém se umístil model Creality Halot One CL-60. Stojí okolo 5 000 Kč a vyniká skladným a lehkým provedením. Běžným uživatelům však tiskový prostor 127×80×160 mm bude stačit.

Potěší také WiFi připojením, nekomplikovaným softwarem nebo novou technologií světelných zdrojů, která znamená vyšší přesnost. Důraz výrobci kladli také na rychlé chlazení a snížení tiskových chyb. Právě nekomplikovanost a praktické rozměry oceňují i lidé v recenzích, stejně jako příznivou cenu.

3) Creality ENDER-3

Nejlepší 3D tiskárna do 4 000 Kč

Bronzová příčka patří tiskárně Creality ENDER-3, která bude zajímavou volbou pro ty, co jdou především po nízké ceně. Seženete ji už za méně než 4 000 Kč, ale stále se, i podle množství spokojených kupujících, jedná o více než solidní model, který je pro začátečníky optimální.

Pracuje na technologii FDM a zvládá tisknout i rychlostí 180 mm/s. Vytiskne vám předměty do velikosti 220×220×250 mm a disponuje i vyhřívanou podložkou. Jak uvádějí lidé v hodnoceních, jednoduše se ovládá, s ohledem na cenu tiskne přesně a podle mnohých ve své cenové relaci nemá konkurenci.

2) Bambu Lab X1 Carbon

Nejlepší bez ohledu na cenu

Stříbrná medaile pomyslně putuje tiskárně Bambu Lab X1 Carbon. Její cena se pohybuje nad 33 000 Kč a plně tomu její parametry odpovídají. Tiskne až rychlostí 500 mm/s, což je v této třídě opravdu mimořádný výkon, je vybavena senzory s umělou inteligencí, která kontroluje také první tisknutou vrstvu, a tiskárna zvládá také celou řadu různých materiálů, jako jsou PLA, polykarbonáty nebo mnohé další.

Samozřejmostí je WiFi připojení nebo dotykový displej. Tiskárna je o něco větších rozměrů a odpovídá tomu i pracovní plocha 256×256×256 mm. O tom, že o výsledcích tisku nemusíte pochybovat, vypovídají i recenze kupujících. Jeden z nich uvádí, že jej kvalita tisku až překvapila.

1) Creality Ender-3 Neo V2

Nejlepší poměr cena/výkon

První místo mého srovnání patří 3D tiskárně Creality Ender-3 Neo V2. Vyniká z hlediska poměru ceny a kvality, kdy za zhruba 5 000 Kč dostanete model s velkorysým tiskovým prostorem 220×220×250 mm a rychlostí až 120 mm/s. Tiskárna je postavená na technologii FDM a zaujme i mnoha pokročilými funkcemi.

O co nejlepší přesnost a kvalitu se stará funkce automatického vyrovnávání, uživatelské rozhraní nabízí možnost náhledu modelu před tiskem, abyste se nemuseli obávat nepovedených výrobků. V recenzích si lidé chválí i jednoduchou montáž, vysokou přesnost, praktické rozměry i tichý chod.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář