VIDEO: Nejlepší GPS lokátory a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to GPS lokátor LAMAX GPS Locator. Tento GPS lokátor je univerzálním a cenově dostupným modelem. Více o tomhle produktu se dozvíte dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký GPS lokátor vybrat, s LAMAX GPS Locator nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších GPS lokátorech.

  • Jako pátý se umístil DogTrace X30T jakožto nejlepší model pro sledování psů.
  • Na čtvrtém místě skončil Bentech TK108, který je ideální volbou do auta.
  • Jako třetí se umístil lokátor Helmer LK-507 jako nejlepší lokátor pro motorky.
  • A druhý a naprosto nejlepší, pokud hledáte lokátor pro kola, je REXbike GPS zabezpečení kola.
  • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: LAMAX GPS Locator, protože jde o univerzální volbu vhodnou pro většinu uživatelů.
Gps Lokátory

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší GPS lokátory a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho GPS lokátor vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte GPS lokátor, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat GPS lokátor

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně GPS lokátor vlastně vybrat.

  • Nejdůležitější ze všeho je určení primárního účelu. GPS lokátory lze využít ke sledování auta, motorky, kola, ale taky lidí či zvířat. A každý je tak svým provedením a funkcemi trochu jiný. Pokud ale v tomto ohledu nemáte jasno, nevadí. Existují i univerzální přístroje využitelné pro více funkcí. Nemusí ale vyhovovat právě vašim účelům.
  • Je také dobré vědět, že každý GPS lokátor dokáže určit polohu s jinou přesností. Ty kvalitní se dostanou až na +- 3 metry, průměrnou hodnotou je přesnost na 5 metrů, nalézt můžete ale i lokátory s přesností na 10 metrů.
  • V potaz berte i výdrž baterie. Na trhu naleznete modely, které vydrží kolem 10 dní i modely s baterkou na dva měsíce. Zaměřte se i na komunikaci s lokátorem. Většina lokátorů pracuje s upozorněním přes SMS, některé ale dokáží i volat a propojit mikrofon, zapisovat historii na microSD nebo pracovat s mobilní aplikací. A zaměřte se i na dodatečné funkce. V některých případech budete potřebovat vodotěsnost zařízení, někdy se může hodit odposlech nebo třeba SOS tlačítko. Zvažte, jaké pro své účely využijete. I od těchto funkcí se totiž bude odvíjet cena GPS lokátoru.

Nejlepší GPS lokátory

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších GPS lokátorů.

5) DogTrace X30T

Nejlepší GPS lokátor pro psy

Na pátém místě skončil GPS lokátor DogTrace X30T s cenou okolo 16 000 Kč, který vyniká v kategorii lokátorů pro psy. Jedná se o jeden z nejmenších a nejlehčích obojků na trhu, takže potěší i majitele malých plemen, kteří mohou mít se sháněním GPS obojků problém.

Zařízení dokáže lokalizovat vašeho psa až na vzdálenost 20 km a přijímač můžete bezdrátově propojit i s mobilním telefonem nebo tabletem. Najednou můžete sledovat až 13 psů. 

Přístroj nabízí funkci kompas, fence, která vám dá vědět, pokud by se pes vzdálil za vytyčenou hranici, beeper, díky němuž zjistíte, zda je váš pes v pohybu a mnohé další. Zmínit musím i výcvikový modul, který je součástí, a umožňuje vyslání stimulačního impulzu psovi až na vzdálenost 20 km. Velmi dobrá je i výdrž akumulátoru a také odolnost přístroje.

4) Bentech TK108

Nejlepší GPS lokátor do auta

Na čtvrté místo jsem dosadil lokátor Bentech TK108. Jde o přístroj určený pro automobily a váš může být za zhruba 2400 Kč. Tento lokátor má velice silný magnet, takže jej snadno umístíte kamkoliv – ideálně na podvozek auta, kde nebude příliš nápadný. Netřeba se bát upadnutí, magnet vydrží i náročnější podmínky.

Lokátor funguje díky baterii, která vydrží zhruba dva měsíce standardního provozu a ještě déle v úsporných režimech. Výrobce uvádí přesnost určení polohy do +- 5 metrů.

Pokud chcete také ukládat ujeté trasy, pak si můžete dokoupit microSD kartu, na kterou je tento lokátor zvládne zapisovat. Lokátor také disponuje mikrofonem. Jeho velkou výhodou je výdrž a spolehlivost, jen je potřeba počítat s trochu většími rozměry, což ale u auta nehraje takovou roli.

3) Helmer LK-507

Nejlepší GPS lokátor pro motorky

Třetí místo patří GPS lokátoru Helmer LK-507, který je speciálně určen pro sledování motorek. Přesnost pozice je +- 5 metrů, zařízení má velice drobné rozměry a s ohledem na kvalitu a množství funkcí má rozumnou cenu okolo 2000 Kč. 

Lokátor dokáže odposlouchávat, upozornit na pohyb, nastavit bezpečnou oblast, kterou nemá vozidlo opustit, upozornit na překročení rychlosti, varovat při nastartování motocyklu, při otřesech a při ztrátě GPS signálu. Upozornění o lokalitě se dozvíte buďto formou SMS zprávy, nebo skrze GPRS v počítači. 

Přístroj má také vodotěsnost IP x3, což se bude ve venkovních podmínkách hodit.

2) REXbike GPS

Nejlepší lokátor pro kola

Na druhém místě skončil lokátor REXbike GPS určený pro zabezpečení kola. Jeho cena se pohybuje okolo 4000 Kč, takže se vám vyplatí v případě, že máte kolo dražší a hodnotnější. Stačí zařízení aktivovat a přišroubovat na kolo, pak už vše sledujete skrze mobilní aplikaci. 

Kromě toho, že si můžete kdykoliv zobrazit jeho pohyb na mapě, skrze něj také získáte záznam ujetých tras a umožní vám také přivolání pomoci v případě nehody. 

Zařízení je lehké a malé, takže si jej nikdo na kole nevšimne a určitě vám nebude překážet. V režimu zabezpečení vydrží GPS až 14 dní na jedno nabití a až 10 dní v režimu jízdy. 

1) LAMAX GPS Locator

Univerzální lokátor za dobrou cenu

Vítězem mého srovnání se stává Lamax GPS Locator, který je vhodný pro takřka jakékoliv sledování. Spolu s cenou okolo 1600 Kč to z něj dělá skvělou univerzální volbu pro většinu zákazníků. Má praktické rozměry, a tak ho můžete použít vedle motorky například i pro svého domácího mazlíčka nebo kufry. Je vodotěsný a baterie vydrží zhruba deset dní. 

Uvnitř lokátoru je SIM karta, která dokáže velice přesně sdílet lokalitu. Případně můžete sledovat historii trasy s pomocí mobilní aplikace. GPS lokátor má dokonce i SOS tlačítko, které vytočí konkrétní přednastavené kontakty. 

Zařízení má mikrofon, takže skrze něj můžete volat. Další výhodou je pak nastavení bezpečné zóny. Pokud hlídaný objekt tuto zónu opustí, dostanete upozornění.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (103 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář