VIDEO: Nejlepší televizory a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to televizi Samsung UE43CU7172. Tato televize nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou televizi vybrat, se Samsungem nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších televizích.

 • Jako pátá se umístila televize Sony Bravia XR-65X93K jakožto skvělá varianta pro hráče.
 • Na čtvrtém místě skončila televize TCL 75C835 jako nejlepší mezi velkými televizemi. 
 • Jako třetí se umístila televize LG 32LQ630B a jako nejlepší volba do 5 000 Kč. 
 • A druhá a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je televize Samsung QE55QN700B.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Samsung UE43CU7172, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
Televize

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší televize a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho televizi vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte televizi, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat televizi

 • Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně televizi vlastně vybrat.
 • Jednou z prvních věcí, ke které se vyplatí přihlédnout, je velikost televize.
 • Sledujte proto údaj o úhlopříčce, který se udává nejčastěji v palcích.
 • V potaz vezměte nejen prostor, který máte pro televizi vyhrazený, ale také vzdálenost, z níž budete televizi sledovat.
 • S tím souvisí i typ obrazovky. Setkat se můžete s LCD televizemi, ty už však dnes nahrazuje LED technologie, která je ekonomičtější a má lepší úroveň kontrastu.
 • Ještě propracovanější verzí jsou pak QLED televize s vylepšenými barvami.
 • Dalším podstatným parametrem je rozlišení.
 • Obecně se dá říct, že čím větší úhlopříčku televize má, tím větší by mělo být i její rozlišení.
 • Škála se dnes pohybuje od Full HD přes běžné Ultra HD až po 8K.
 • Pro plynulý obraz je podstatná obnovovací frekvence, která udává, kolik snímků za vteřinu umí televize zobrazit.
 • Čím vyšší číslo bude, tím lépe. Chytré televize už jsou dnes standardem, ale na vás je rozhodnutí, jak moc chytrá má vaše TV být.
 • K mání jsou nejrůznější funkce, jako podsvícení Ambilight nebo 3D obraz.
 • Pokud si televizi kupujete pro hraní her, jsou k dostání také speciální herní televize.
 • A v neposlední řadě nepřehlížejte ani informace o tuneru, jehož jednotlivé typy se liší v tom, jakým způsobem přijímají televizní signál. 

Nejlepší televize

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších televizí.

5) Sony Bravia XR-65X93K

Nejlepší herní televize

Páté místo žebříčku obsadila televize Sony Bravia, která může přijít vhod všem zapáleným hráčům. Pořídit si ji můžete za cenu okolo 29 000 Kč a její doménou je, že vás do hry dokáže maximálně vtáhnout. K tomu slouží nejen speciální herní režim, ale také 4K rozlišení, dostatečně velká úhlopříčka 164 cm nebo více než solidní obnovovací frekvence 100 Hz.

Technologie Full Array LED pak jednotlivé části důmyslně osvětluje tak, aby obraz získal ještě lepší kontrast a živější barvy. Televizi můžete ovládat hlasem a bonusové body jí můžeme přičíst i za zapojení recyklovaných materiálů.

4) TCL 75C835

Nejlepší velká televize

Hledáte televizi, která by svými rozměry zapadla i do kinosálu? Pak by vás mohlo oslovit čtvrté místo, na kterém se umístila televize TCL s cenou okolo 40 000 Kč. Její úhlopříčka dosahuje téměř 190 cm, kompletní zážitek pak zajišťuje řada moderních technologií.

Vzhledem k ceně můžete očekávat skvělou obnovovací frekvenci 144 Hz, QLED technologii s podsvícením pro přirozené a živé barvy i prémiové reproduktory. Ať už budete sledovat nejnovější filmové trháky, nebo třeba sportovní utkání, budete nadšení. Vše navíc můžete ovládat pohodlně hlasem. Lidé si v recenzích obraz i zvuk velmi pochvalují a oceňují také rychlost načítání nebo velké množství nastavení.

3) LG 32LQ630B

Nejlepší televize do 5 000 Kč

Jestliže se vám z cen některých televizí trochu točí hlava, zaměřte svou pozornost na třetí místo mého srovnání – televizi LG. Ta je s cenou okolo 4500 Kč důkazem, že i v této kategorii je možné narazit na solidní výrobek. S úhlopříčkou 80 cm zapadne i do menších obýváků nebo ložnic a ovládat ji díky umělé inteligenci ThinQ můžete klidně i z postele hlasem.

Očekávat samozřejmě nemůžete ten nejlepší obraz na trhu, ale nenáročným uživatelům bude HD rozlišení stačit. Navíc zážitek vylepšuje technologie HDR10 Pro, která zajistí živější a přirozenější obraz. A užijete si tak třeba i sledování sportovních utkání. Že tato televize patří k nejlepším v dané cenové kategorii, potvrzují i spousty kladných recenzí. V nich lidé model popisují heslem: za málo peněz hodně muziky.

2) Samsung QE55QN700B

Nejlepší pro náročné

Stříbrnou medaili ode mě získává televize Samsung, která nadchne i náročné diváky a v mnoha ohledech nemá ve své cenové kategorii konkurenci. Na její cenovce najdete údaj pohybující se okolo 33 000 Kč, ale pokud vám jde o ten nejlepší zážitek, stojí za to. Postará se o něj dokonce 8K rozlišení s 33 miliony pixelů, které slibuje dokonalé zobrazení i nejmenších detailů, syté barvy, ostrost i vysoký kontrast.

Akční scény nebo sportovní zápasy tak dostanou nový rozměr. K tomu nesmí chybět dynamický zvuk, hlasové ovládání a další spousta funkcí, jako je třeba Multiview umožňující rozdělení obrazovky na dvě části. Její kvality oceňují i kupující v recenzích, kteří jsou nadšeni nejen z vizuálního zážitku, ale i spousty chytrých funkcí.  

1) Samsung UE43CU7172

Nejlepší poměr cena/výkon

Vítězem srovnání se stává televize Samsung, která s cenou okolo 7 000 Kč zaujme vyváženým poměrem výkonu a ceny. Co se týče parametrů, určitě se nebudete muset spokojit jen se základem. Důkazem je 4K rozlišení, herní režim nebo funkce umožňující skrz televizi ovládat i další chytré spotřebiče u vás doma. Nejvíce vás ale bude nejspíš zajímat obraz.

Technologie PurColor zajišťuje živé barvy, důraz je kladen i na zdůraznění kontrastu a zaostření. Televize disponuje také audio scénickou inteligencí, která sleduje dění a podle toho zvuk upravuje. Vedle kvality obrazu a zvuku jsou lidé nadšení také ze snadného ovládání a instalace.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář