VIDEO: Nejlepší mobilní telefony a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to mobilní telefon Samsung Galaxy A54 5G. Tento mobilní telefon nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký mobilní telefony vybrat, s Samsung Galaxy A54 5G nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších mobilních telefonech.

 • Jako pátý se umístil ALIGATOR A675 Senior jako nejlepší z tlačítkových telefonů. 
 • Na čtvrtém místě skončil Samsung Galaxy Xcover 5 z kategorie outdoorových telefonů. 
 • Jako třetí se umístil Xiaomi Redmi Note 12S jako nejlepší volba do 5000 Kč. 
 • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Apple iPhone 15.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Samsung Galaxy A54 5G, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
Mobilní Telefony

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší mobilní telefony a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho mobilní telefon vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte mobilní telefon, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat mobilní telefon

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně mobilní telefon vlastně vybrat.

 • Nejprve je dobré si ujasnit, jaký typ mobilního telefonu hledáte.
 • V drtivé většině případů nejspíš budete chtít chytrý dotykový telefon, ale možná se stále najdou ti, kdo vyhlížejí kombinovaný, nebo rovnou tlačítkový mobil.
 • Ten je často v hledáčku například seniorů.
 • Dále se můžete odrazit od operačního systému.
 • Patrně si budete vybírat ze dvou hlavních hráčů, tedy Androidu a iOSu.
 • Android je levnější, iOS zase podle mnohých promakanější a v případě, že máte doma i další Apple produkty, nejspíš bude jasnou volbou.
 • Dalším podstatným parametrem je displej.
 • Vyplatí se dívat na jeho velikost, obnovovací frekvenci i rozlišení a jeho poměr k úhlopříčce.
 • Pozornost věnujte i procesoru.
 • Čtyřjádrový je spíše základní, za slušnou cenu dnes pořídíte i modely s osmijádrovým procesorem.
 • Mobilní telefon dnes většina z nás používá i jako fotoaparát, a tak hraje i ten podstatnou roli.
 • Hezké fotky vám udělá i levnější mobil, ty dražší si ale mnohem lépe poradí i za zhoršených světelných podmínek.
 • Pokud vám na tomto ohledu záleží, poohlédněte se po modelech s vícero fotoaparáty a objektivy.
 • Zajímat vás nejspíš bude i výdrž baterie, ale v tomto ohledu si spousta mobilních telefonů vede podobně.
 • V každém případě ale chtějte mobil podporující rychlonabíjení, což nepříliš dlouhou výdrž lehce vykompenzuje.
 • V závislosti na specifických potřebách pak může hrát roli i možnost vložení dvou SIM karet nebo například zvýšená odolnost proti vodě. 

Nejlepší mobilní telefony

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších mobilních telefonů.

5) ALIGATOR A675 Senior

Nejlepší tlačítkový mobilní telefon

Ať už hledáte vhodný telefon pro seniora, nebo jednoduše nefandíte inovacím a nedáte dopustit na stará dobrá tlačítka, zaujmout vás může páté místo žebříčku, tedy telefon Aligator A675 Senior. Jeho hlavní doménou je jednoduchost, především v ohledu ovládání, i nízká cena okolo 1 000 Kč.

Velká tlačítka jsou praktická, stejně jako obrázkové menu s fotokontakty. Z dalších užitečných funkcí nechybí fotoaparát, svítilna, přehrávač hudby a videa, nejspíš přijde vhod i budík. A příjemným bonusem je SOS lokátor, kdy stačí zmáčknout tlačítko a na předem určené číslo se odešle nouzová zpráva i s lokací.

Pokud je to přesně to, co hledáte, nebudete zklamaní. Stejně jako naprostá většina těch, co ho mají doma. Nadšení jsou především právě ze snadného a pochopitelného ovládání. 

4) Samsung Galaxy Xcover 5

Nejlepší outdoorový mobilní telefon

Čtvrté místo žebříčku, mobil Samsung Galaxy Xcover 5 s cenou okolo 5 500 Kč, vás bude zajímat v případě, že často vyrážíte do terénu, ať už jako nadšený cestovatel, nebo třeba z pracovních důvodů. Je totiž uzpůsoben tak, aby něco vydržel. Pád, prach nebo potopení do vody, to všechno podle testů zvládá. Kromě toho obrazovka reaguje i na prsty v rukavicích a na cestách potěší i boční tlačítko, jehož funkci si můžete nastavit podle svých potřeb. Ale vyniká i v jiných ohledech.

Osmijádrový procesor vám spolu s 4GB RAM umožní hrát nerušeně i náročné hry, LED blesk umožní focení i za zhoršeného světla a důraz je kladen i na maximální zabezpečení. Vedle toho si lidé v recenzích chválí i vyměnitelnou baterii, kompaktnost a rychlost.  

3) Xiaomi Redmi Note 12S

Nejlepší mobil do 5 000 Kč

Pokud nemáte žádné specifické požadavky a chcete všechny základní funkce za dobrou cenu, možná najdete svého favorita na třetím místě žebříčku. Na něm se umístil mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 12S s cenou zhruba 4 500 Kč.

Je tenký, lehký, po designové stránce povedený a také velmi oblíbený u zákazníků. Proč? Třeba díky osmijádrovému procesoru a 8GB RAM paměti, třem zadním a jednomu přednímu fotoaparátu, rychlému nabíjení, funkci dual SIM nebo 90Hz obnovovací frekvenci displeje. Pokud nepotřebujete žádný nadstandard, tento telefon nejspíš splní vaše očekávání, jak potvrzují i spokojení uživatelé v recenzích.

2) Apple iPhone 15

Nejlepší mobil pro náročné

Stříbrná příčka patří mobilnímu telefonu Apple iPhone 15, který už svou cenou přesahující 22 000 Kč naznačuje, že tady se rozsvítí oči i náročnějším zákazníkům. Výrobci totiž mysleli na každý detail. Začíná to už elegantním designem a celkovým zpracováním podtrženým extra silným sklem a odolnou konstrukcí.

Další kouzla přináší čip A16 Bionic, který zaručuje vyšší rychlost, úspornost a zlepšuje fotoaparát. A u toho se ještě zastavíme. Je vybaven rychlým snímačem a zlepšenou stabilizací, nechybí noční nebo portrétní režim a snadno zvládnete i HDR videa.

Nadchne i 128GB úložiště nebo velký důraz na zabezpečení. To si pochvalují i spokojení kupující, stejně tak i luxusní fotky, výdrž baterie nebo zmíněnou paměť. Oproti minulým iPhonům má patnácka USB-C místo lightening kabelu.

1) Samsung Galaxy A54 5G

Nejlepší poměr cena/výkon

Číslem jedna se stává mobilní telefon Samsung Galaxy A54, který vítězí v poměru ceny vzhledem k funkcím a výkonu. Stojí zhruba 8000 Kč, potěší výkonem, pamětí i vzhledem. Za velkou doménu můžu označit hned tři zadní objektivy a jeden přední fotoaparát, k úpravě fotek můžete použít celou řadu speciálních efektů. S osmijádrovým procesorem si užijete i 5G připojení, úložiště 128 GB je také více než slušné.

K dalším výhodám patří i odolnost proti prachu a vodě, stereofonní reproduktory i HD+ displej s 120Hz obnovovací frekvencí. A nadšené jsou i recenze uživatelů. Podle některých jsou funkce telefonu vzhledem k ceně nadstandardní, pochvalují si i kvalitu fotek, výdrž baterie, design nebo fungování displeje.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář