VIDEO: Nejlepší soundbary a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to soundbar Samsung HW-Q60B. Tento soundbar nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu se dočtete dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký soundbar vybrat, s tímto soundbarem nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších soundbarech.

 • Jako pátý se umístil Sonos Beam 2 jako skvělá volba pro malé místnosti.
 • Na čtvrtém místě skončil Bose Smart Soundbar 300 ideální na poslech hudby.
 • Jako třetí se umístil Samsung HW-B450 jako nejlepší soundbar do 3000 Kč.
 • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Sonos Arc.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Samsung HW-Q60B, protože nabízí perfektní poměr ceny a zvukového výkonu.
Soundbary

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší soundbary a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle videu vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho soundbary vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte soundbar, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat soundbary

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně soundbar vlastně vybrat.

 • Od soundbarů očekává většina kupujících především kvalitní zvuk. A od toho by se měl odvíjet i váš výběr.
 • Velký vliv má na kvalitu zvuku počet kanálů soundbaru. Dívejte se tedy po označeních 2.0 nebo třeba 3.1, kde první číslo značí počet reproduktorů, druhé počet subwooferů, tedy basových reproduktorů.
 • Zjednodušeně platí, že čím více kanálů, tím bohatší zážitek.
 • Pokud jste náročnější, můžete se poohlédnout i po technologii Dolby Atmos, která zvyšuje kvalitu zvuku v prostoru.
 • Zamyslete se také nad velikostí místnosti, v níž bude soundbar umístěn, a uzpůsobte tomu jeho výkon. Pro běžné místnosti stačí 200–300 W.
 • Zde stoprocentně neplatí, že čím vyšší výkon, tím kvalitnější zvuk, takže tento faktor není třeba přeceňovat.
 • Co ale určitě stojí za pozornost, je kompatibilita přístroje. Ujistěte se, že bude bez potíží fungovat se zařízením, ke kterému jej budete připojovat.
 • Může to být mobilní telefon, kdy bude optimální Bluetooth nebo Wifi, nebo třeba televize, kdy zase možná více oceníte HDMI konektor.
 • Neopomíjejte ani další funkce. Hodit se může noční režim, který tlumí procházení zvuku stěnami, nebo třeba ovládání hlasem.
 • A v neposlední řadě se zaměřte na design. Soundbary jsou vidět a hodí se, pokud s interiérem ladí.

Nejlepší soundbary

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších NÁZEV.

5) Sonos Beam 2

Nejlepší soundbar pro malé místnosti

Pokud máte k dispozici malý prostor, mohl by vám vyhovovat soundbar Sonos Beam 2, kterému patří pátá příčka mého žebříčku. Menším místnostem se přizpůsobí jak parametry, tak i kompaktními rozměry. Pořídíte jej za cenu okolo 12 000 Kč, a přestože je malý, umí toho spoustu. Nechybí mu funkce prostorového zvuku Dolby Atmos nebo možnost ovládání přes hlasové asistenty. Těšit se můžete na 5 reproduktorů a funkce Trueplay Tunning zvuk pomáhá přizpůsobit dané místnosti.

Nemá sice Bluetooth připojení, ale snadno jej připojíte přes Wi-Fi nebo USB. A pokud vám záleží i na designu, budete nadšeni. Lidé si v recenzích pochvalují také výbornou kompatibilitu se streamovacími platformami a aplikacemi.

4) Bose Smart Soundbar 300

Nejlepší pro hudební fanoušky

Jestliže hledáte soundbar primárně na poslech hudby, zkuste Bose Smart Soundbar 300, který získal pomyslnou bramborovou medaili. Pro tyto účely patří mezi nejlépe hodnocené přístroje. Stojí něco málo přes 8000 Kč, čímž se řadí do střední cenové kategorie, ale funkcemi nezaostává za dražšími modely.

Přízvisko Smart v názvu nemá náhodou. Můžete jej ovládat ovladačem, aplikací nebo hlasem, což při přepínání písniček oceníte. Ke svým oblíbeným hudebním aplikacím jej připojíte snadno přes Bluetooth i Wi-Fi, ale nechybí ani možnost kabelového připojení. Lidé v recenzích si jeho zvuk nemohou vynachválit, stejně jako povedený design, praktické rozměry a snadné ovládání.

3) Samsung HW-B450

Nejlepší soundbar do 3 000 Kč

Na třetím místě se umístil soundbar Samsung HW-B450, který potěší každého, kdo si chce užívat lepší zvuk, ale vysoké ceny soundbarů jej odrazují. Pořídíte si jej za cenu zhruba 2600 Kč, a přestože se samozřejmě najdou promakanější modely, nemusel by nepříliš náročné uživatele zklamat.

Díky umělé inteligenci zvuk přizpůsobí obsahu, můžete volit různé režimy podle situace a funkce Bass Boost zařídí pořádné basy. Systém reproduktorů 2.1 bude pro spoustu lidí dostačující, výkon 300 W zase vyplní zvukem většinu běžných místností.

Soundbar sice nepřipojíte přes Wi-Fi, ale s Bluetooth a USB připojením počítat můžete. A spokojenost hlásí i kupující, kteří vlastnosti soundbaru vzhledem k ceně hodnotí na výbornou.

2) Sonos Arc

Nejlepší soundbar bez ohledu na cenu

A dostáváme se k druhé příčce, která patří soundbaru Sonos Arc. Ten je podle mě nejlepší volbou, pokud se nemusíte ohlížet na cenu. Stojí něco přes 20 000 Kč a díky tomu je nejspíš jasné, že toho má hodně co nabídnout. Tento prémiový model disponuje funkcí Dolby Atmos, má 11 zesilovačů a technologie Trueplay zvuk optimalizuje podle akustiky místnosti. Při sledování filmů si tak budete připadat jako v kině.

Samozřejmě můžete vše ovládat dle libosti skrz ovladač, aplikaci nebo hlasem. Hravě zvládá připojení k nejrůznějším streamovacím službám a potěší i elegantním tenkým designem. A recenze? Jakmile si jej pořídíte, už nejspíš nebudete chtít jiný, soudě podle nadšených reakcí zákazníků. 

1) Samsung HW-Q60B

Nejlepší poměr cena/výkon

Absolutním vítězem mého srovnání se stal Samsung HW-Q60B, který s cenou okolo 4000 Kč vyniká výborným poměrem výkonu a ceny. Systém reproduktorů 3.1 a výkon 340 W slibují vynikající zážitek, stejně jako technologie Dolby Atmos a DTS Virtual:X, které zajistí perfektní 3D zvuk.

A nechybí ani funkce Adaptive Sound Lite, která zvuk optimalizuje podle toho, na co se zrovna díváte. Nepřipojíte jej sice k Wi-Fi, ale možnost Bluetooth, HDMI a USB připojení nejspíš bude stačit. A nezklame vás ani podle recenzí zákazníků. Ti jsou nadšeni z čistoty zvuku, snadné instalace i vzhledu.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

1 komentář u „VIDEO: Nejlepší soundbary a jak je vybírat? [TEST 2024]“

Napsat komentář