VIDEO: Nejlepší holicí strojky a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to holicí strojek Philips OneBlade Pro 360. Tento holicí strojek je velmi oblíbenou, a navíc univerzální volbou za skvělou cenu. Více o tomhle produktu se dozvíte dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký holicí strojek vybrat, s Philips OneBlade Pro 360 nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších holicích strojcích.

  • Jako pátý se umístil Philips Series 9000 jako nejlepší volba pro náročné v kategorii frézkových strojků.
  • Na čtvrtém místě skončil Braun Series 7 71 jakožto nejlepší planžetový strojek pro náročné.
  • Jako třetí se umístil Philips Series 3000 jako nejlepší frézkový strojek v kategorii cena/výkon.
  • A druhý a naprosto nejlepší, pokud hledáte planžetový strojek s dobrým poměrem výkonu a ceny, je Braun Series 5 51.
  • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Philips OneBlade Pro 360, který je univerzální a oblíbenou volbou za super cenu.
Holící Strojek

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší holicí strojky a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho holicí strojek vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte holicí strojek, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat holicí strojek

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně holicí strojek vlastně vybrat.

  • Výběr holicího strojku by se měl odvíjet především od toho, jak často se holíte, jaký typ vousů máte a jak citlivá je vaše pleť. Stát tak budete v podstatě před rozhodnutím, zda zvolit frézkový, nebo planžetový strojek.
  • Frézkové strojky využívají k holení dvojici nebo trojici otočných hlavic, které rotují po tváři a zbavují ji vousů. Jejich výhodou je, že si bez problémů poradí i s hustými a tvrdými vousy a hodí se tak v případě, že se holíte spíše jednou za pár dní než denně. Bývají také o něco tišší. Na druhou stranu ale zaostávají z hlediska preciznosti a jsou méně šetrné k pokožce.
  • Dokonalejšího oholení dosáhnete s planžetovými strojky. Hodí se pro každodenní použití, i díky tomu, že berou ohledy i na citlivější pleť. Hustší a několikadenní strniště už by jim ale mohlo dělat problém.
  • Záleží však i na samotném provedení, konkrétně například na počtu planžet. Pětice planžet už slibuje velmi dobrý výkon, dvě planžety nabídnou spíše standard. Dále vezměte v potaz to, zda se holíte nejčastěji nasucho, nebo namokro. Pokud preferujete druhou variantu, poohlédněte se po voděodolných strojcích. S tím úzce souvisí i napájení. Zatímco síťové napájení lze využít u obou typů přístrojů, pro holení namokro využijete strojky s akumulátorem.
  • Nepodceňujte ani údržbu. U voděodolných přístrojů si můžete pomoci opláchnutím pod vodou, u ostatních se většinou setkáte s čištěním kartáčkem. Dražší modely pak disponují čisticí stanicí, která udělá vše za vás. A v neposlední řadě se dívejte i po doplňkových funkcích, které se mohou hodit. Vedle vodotěsnosti je to například rychlonabíjení, propojení s mobilní aplikací nebo senzory snímající tlak a hustotu vousů.

Nejlepší holicí strojky

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších holících strojků.

5) Philips Series 9000 S9985/50

Nejlepší frézkový strojek pro náročné

Pokud se poohlížíte po frézkovém strojku a nemusíte se příliš ohlížet na finanční stránku, sáhněte po pětce mého srovnání, modelu Philips Series 9000. Pořídíte si ho za cenu lehce přes 6000 Kč, ale jeho funkce dávají tušit, že nebudete litovat. 

Strojek je opatřen senzory, které sledují vaše pohyby nebo tlak a prostřednictvím mobilní aplikace pomohou vylepšit vaši techniku i zabránit podráždění. O hladké oholení se tu starají odolné břity, které zvládnou i 15 000 pohybů za minutu, a hlavy, které se umí otočit o 360°. Bez problémů se můžete holit také ve sprše, strojek je voděodolný. 

Napájení je akumulátorové a abyste nemuseli trávit čas čištěním, je tu čisticí stanice. Lidé v recenzích k jeho kvalitám přidávají to, že je strojek tichý a oholení maximálně kvalitní a rychlé. 

4) Braun Series 7 71-S7200cc Wet&Dry

Nejlepší planžetový strojek pro náročné

Čtvrté místo žebříčku obsadil model Braun Series 7, který potěší náročnější zákazníky pátrající v oblasti planžetových strojků. Váš může být za cenu zhruba 5000 Kč. Umožní vám holení nasucho i namokro díky 100% voděodolnosti. K hladkému oholení přispívá funkce AutoSense, která pozná, jak husté vousy máte, a dovede se aktuální situaci přizpůsobit. 

Pozitivem je tu baterie, která vydrží až 3 týdny na jedno nabití. A pokud byste náhodou přišli k vybitému přístroji, během 5 minut se umí nabít tak, aby zvládl jedno holení. Ani jemu nechybí čisticí stanice, která vás zbaví úkolu navíc. 

Braun je na poli holicích strojků už zavedenou volbou, někteří zákazníci jiný ani nekupují, jak zmiňují v recenzích. Na tomto modelu oceňují praktičnost, výdrž baterie i holení bez podráždění pleti. 

3) Philips Series 3000 S3134/51

Nejlepší frézkový strojek s dobrým poměrem cena/výkon

Třetí místo mého žebříčku, Philips Series 3000, je tu pro ty, co hledají frézkový strojek za dobrou cenu, ale se stále slušným výkonem. Cena okolo 1400 Kč je v tomto případě více než příznivá a množství pozitivních recenzí slibuje dostatečný výkon. Zvládá holení nasucho i namokro, o precizní výsledek se stará hned 27 samoostřících břitů. 

Na jedno nabití dokáže pracovat až 60 minut, což je velmi slušný výkon. Nechybí indikátor stavu baterie. V případě nouze se během 5 minut přístroj zvládne nabít natolik, abyste zvládli rychlé oholení. Vzhledem k ceně se ale budete muset bez některých vychytávek obejít. Například čištění budete muset obstarat ručně, stačí však přístroj opláchnout vodou. 

Lidé v recenzích si chválí kvalitu oholení, šetrnost strojku i pohodlnou manipulaci.

2) Braun Series 5 51-R1000s

Nejlepší planžetový strojek s dobrým poměrem cena/výkon

Na druhém místě se umístil strojek Braun Series 5 jako vítěz kategorie cena/výkon mezi planžetovými strojky. Cena je v tomto případě necelé 2000 Kč. 

O vaši hladkou tvář se postarají 3 břity i technologie AutoSense, která výkon přizpůsobuje hustotě vousů. Holit můžete nasucho i namokro, jde o 100% vodotěsný strojek. Tato vlastnost usnadňuje i čištění, kdy stačí strojek propláchnout vodou. 

Na jedno nabití vydrží pracovat i 3 týdny a i tento strojek disponuje oblíbeným rychlonabíjením, kdy je během 5 minut připraven zvládnout alespoň jedno holení. Lidé v recenzích strojek hodnotí jako kvalitu za dobrou cenu a uvádějí, že holí hladce bez jakéhokoliv diskomfortu.

1) Philips OneBlade Pro 360 QP6541/15

Výběr redakce: univerzální volba za dobrou cenu

Vítězem srovnání se stává Philips OneBlade Pro 360, který nezapadá do žádné škatulky a svou revoluční technologií a skvělou cenou zhruba 1300 Kč si získal celou řadu příznivců. Jeho výhodou je taky velká univerzálnost. Umí holení nasucho i namokro, díky ostří zvládajícímu i 12000 pohybů za minutu zvládá krátké i dlouhé vousy. 

Inovativní břit se ohne jakýmkoliv směrem, takže si poradí i s hůře dostupnými místy, a to kdekoliv na těle. Přístroj můžete využít i jako zastřihovač. A nezaostává ani co do výdrže baterie, na jedno nabití pracuje až 90 minut. 

Zákazníci jsou z něj nadšení i díky jeho nízké váze, perfektní čepeli i dlouhé výdrži baterie. 

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář