VIDEO: Nejlepší tyčové vysavače a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to vysavač Sencor SVC 8618GD. Tento tyčový vysavač nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký tyčový vysavač vybrat, s tímto modelem nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších tyčových vysavačích.

 • Jako pátý se umístil vysavač ETA Apart 1434 90038 jakožto nejlepší sáčkový tyčový vysavač. 
 • Na čtvrtém místě skončil vysavač Rowenta RY 8561 WH, který patří k nejlepším kabelovým tyčovým vysavačům.
 • Jako třetí se umístil Sogo SS-16120 jako nejlepší z levných variant. 
 • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Dyson V15 Detect Absolute.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Sencor SVC 8618GD, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality a je otestovaný stovkami zákazníků.
Tyčové Vysavače

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší tyčové vysavače a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho tyčové vysavače vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte vysavač, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat tyčový vysavač

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně tyčový vysavač vlastně vybrat.

 • Nejprve je dobré si ujasnit, jaký způsob napájení preferujete.
 • Na výběr jsou síťové tyčové vysavače s klasickým kabelem, které pracují jak dlouho potřebujete, ale nemusí být praktické z hlediska dosahu.
 • Akumulátorové vysavače můžete využívat pohodlně kdekoliv, aniž by vás omezovala délka kabelu, ale je důležité přihlížet k výdrži baterie.
 • Zvláště v prostornějších domácnostech, abyste na jedno nabití zvládli vysát celý byt.
 • U tohoto typu také přihlédněte k době napájení.
 • K dalším důležitým parametrům patří podoba sběrné nádoby.
 • Setkáte se se sáčkovými a bezsáčkovými vysavači, kdy se nečistoty sbírají do nádoby, kterou pak jednoduše vysypete.
 • Sáčky jsou ale o něco hygieničtější.
 • Na to navazuje i další podstatný faktor, a tím je filtrace.
 • U levnějších modelů se můžete setkat s mikrofiltrem, běžnější jsou však EPA a HEPA filtry. Za jejich názvem obvykle najdete číslo, které značí třídu účinnosti, a platí jednoduché heslo: čím vyšší, tím lepší.
 • K dostání jsou i vysavače s vodním filtrem, který zabraňuje víření prachu.
 • Roli samozřejmě hraje i sací výkon. Ten by měl být alespoň 300 W, ale síla vysavače závisí také na samotné konstrukci nebo kvalitě filtrace, takže výkonu není třeba přikládat nejvyšší váhu.
 • Vyplatí se ale zaměřit na ergonomii, váhu a praktičnost vysavače, aby se vám s ním při práci dobře manipulovalo.
 • A nepřehlížejte ani jeho hlučnost. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tyčové vysavače

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších tyčových vysavačů.

5) ETA Apart 1434 90038

Nejlepší sáčkový tyčový vysavač

Páté místo mého žebříčku patří vysavači ETA Apart 1434, který vás zaujme, pokud jdete po sáčkové variantě vysavače. Na trhu jich tolik není a tento model s cenou něco málo přes 2 tisíce korun patří k oblíbeným volbám zákazníků. Cena dává tušit, že jde spíše o jednodušší model, ale v žádném ze zásadních parametrů nezklame.

Přívodní kabel má délku 7 metrů, sací výkon je 300 W a sáček na prach má objem 2,5 litru, takže pojme poměrně velké množství nečistot. Potěší i nízkou hlučností 74 dB a několika nástavci, díky nimž se dostanete i na hůře dostupná místa. Lidé v recenzích jej navíc označují jako skladný a lehký.

4) Rowenta RY 8561 WH

Nejlepší kabelový vysavač

Na čtvrtém místě se umístil vysavač Rowenta RY 8561, který svým výkonem vyniká mezi kabelovými variantami. Pokud se vám cena okolo 7 000 Kč zdá vysoká, vyplatí se zaměřit se na jeho funkce. Jde totiž o vysavač a parní čistič v jednom, takže se postará v jednom kroku o kompletní úklid vaší podlahy, ať už je její povrch jakýkoliv. Součástí je totiž i celá řada různých nástavců. Navíc jde o úklid maximálně šetrný, stará se o něj pouze kohoutková voda.

Délka kabelu je dokonce 8 metrů, takže se dostanete opravdu kamkoliv. Součástí je i odnímatelný ruční parní čistič, který určitě najde při úklidu domácnosti uplatnění. Kupující si v recenzích nemohou vynachválit jeho multifunkčnost a především výborné výsledky.

3) Sogo SS-16120

Nejlepší z levných vysavačů

Bronzová medaile putuje vysavači Sogo, který si pořídíte už za cenu jen něco málo přesahující tisícovku. Hodit se tak bude třeba na chatu, kde jej nebudete používat moc často, nebo nenáročným zákazníkům. Nevyniká samozřejmě vzhledem ke své ceně ve všech ohledech, ale v těch zásadních nezklame.

Sací výkon 600 W je více než slušný, hmotnost pouhých 1,55 kg slibuje snadnou a pohodlnou manipulaci a součástí je i vyjímatelný ruční vysavač. Délka kabelu 4,5 metru sice může být trochu limitující, ale v menších domácnostech bude stačit. Lidé si v recenzích jeho výkon s ohledem na cenovku velmi pochvalují, stejně jako nízkou hmotnost.

2) Dyson V15 Detect Absolute

Nejlepší bez ohledu na cenu

Dostáváme se ke stříbrné medaili, která patří akumulátorovému vysavači Dyson V15 Detect Absolute, nejlepší volbě v případě, že nemáte na vysavač omezený rozpočet. Jeho cena se pohybuje okolo 18 000 Kč, ale rychle pochopíte, proč se mu přezdívá Rolls-Royce mezi vysavači. Poradí si s jakýmkoliv povrchem a sám navíc rozpozná, o jaký povrch jde a jak velké je jeho znečištění. Tomu pak přizpůsobí sací výkon. V

ysavači nechybí osvětlení, takže vždy vidíte všechny nečistoty, které je třeba vysát. Pokud si váš předchozí vysavač nevěděl rady s vlasy a zvířecími chlupy, v tomto případě se bát nemusíte. Díky speciální hubici zamezuje namotávání vlasů na kartáč a brání tak ucpávání.

V provozu vydrží dokonce 60 minut a celý průběh vysávání sledujete na displeji. Pokud si jej pořídíte, zklamaní rozhodně nebudete, což potvrzují i spousty recenzí, které vysavač vychvalují do nebes.

1) Sencor SVC 8618GD

Nejlepší poměr cena/výkon

První místo mého žebříčku patří vysavači Sencorledem na poměr výkonu a ceny. Pořídíte si jej za cenu okolo 2500 Kč, a protože je dokonce finalistou soutěže Produkt roku, můžete si být jistí, že stojí za to. Jde o tyčový vysavač 2 v 1, takže nechybí vyjímatelný ruční vysavač vhodný třeba na gauče nebo interiéry aut.

Funguje na baterii a v provozu vydrží 45 minut, což není vůbec špatné. Poradí si s jakýmkoliv typem podlah, má dvě rychlosti provozu a nechybí praktické LED osvětlení. Nádoba na prach má objem 0,5 litru a všechny její části snadno rozložíte a vyčistíte. Prozkoušely jej už spousty zákazníků, kteří jsou z vysavače nadšení, a to jak z hlediska výkonu, tak i manipulace. 

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář