VIDEO: Nejlepší elektrokola a jak je vybírat? [TEST 2024]

Třeba Crussis e-Largo, kolo, které jsem označil jako výběr redakce. Tento unisexový model se totiž pohybuje v příznivé cenové hladině, má silný motor, více než slušný dojezd a také skvělé recenze. Je ale možné, že vám více sedne jiný model. Tak čtěte do konce článku, ať vyberete ten nejlepší.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších elektrokolech.

 • Jako pátý se umístil Crussis e-City, jež patří mezi nejlepší elektrokola do města
 • Na čtvrtém místě skončil LOVELEC Atik a pyšní se skvělou cenovkou.
 • Jako třetí se umístil Crussis One-Oli Cross, a považuji jej za nejlepší elektrokolo pro ženy.
 • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Leader Fox Acron, a to hlavně kvůli prvotřídní kvalitě.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Crussis e-Largo, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality; a nedělá kompromisy tam kde nemá.
Elektrokola

Prozkoumal jsem desítky elektrokol na trhu, abych pro vás sestavil srovnání těch nejlepších. Jaká to jsou?

Jak vybrat elektrokolo

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně elektrokolo vlastně vybrat.

 • Zásadním při výběru elektrokola je zvolit  správný typ. Ten se odvíjí od toho, kam na kole budete jezdit.
 • K mání jsou kola městská, jejichž účel je jasný. Hodí se na rovné a zpevněné cesty, odvezou vás do práce nebo na nákup, jsou lehká a snadno se ovládají.
 • Pokud se chystáte vyrážet do terénu, pak vyberte kolo horské. Bude těžší, odolnější, dobře odpružené, s kvalitními brzdami a výkonným motorem a očekávejte i vyšší cenu.
 • Chcete jezdit po městě i do terénu? Pak sáhněte po trekovém elektrokole, které je do značné míry univerzální a stojí na pomezí předchozích dvou typů. 
 • S typem souvisí i umístění motoru. V optimálním případě by se měl nacházet ve střední části pro nejlepší vyvážení, jedná se ale o dražší variantu.
 • U městských kol bývá motor v přední části, u horských v zadní.
 • K dalším důležitým parametrům dále patří výška a velikost rámu. Nižší rám vám usnadní sesedání z kola.
 • Přihlédněte také k nosnosti, dojezdu, celkové váze a baterii. A to jak k jejímu umístění, kdy ideálním řešením je rám kola, tak i kapacitě a délce nabíjení. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší elektrokola

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších elektrokol.

5) Crussis e-City

Nejlepší do města

Unisexový model Crussis e-City, kolo, které vás s grácií povozí po městě a jiných pevných cestách. Potěší příznivou cenou (okolo 23000 Kč) i nízko položeným rámem, který dělá ze sesedání z kola jednoduchou záležitost.

Cyklisté na něm oceňují i nízkou váhu a menší robustnost ve srovnání s jinými modely. Cestám na nákup nebo do práce je elektrokolo přizpůsobeno i po stránce praktičnosti. Nechybí zde přední a zadní blatník umožňující ježdění v dešti, ani možnost připevnění košíku. Dojezd je sice o něco nižší, ale 100 km bude nejspíš s ohledem na typ kola stačit. 

4) LOVELEC Atik

Nejlepší levná varianta

Pokud se ppoohlížíte po elektrokole s příznivější cenou, třeba z toho důvodu, že chcete teprve vyzkoušet, jestli vás brázdění cest na tomto stroji bude skutečně bavit. Cena se pohybuje okolo 20tis Kč. V tom případě zkuste model Lovelec Atik, který se perfektně hodí právě jako první elektrokolo. Náročné jezdce sice nejspíš vyloženě nenadchne, ale začátečníky nezklame.

Dojezd 90 km je stále slušný, stejně tak i výkon motoru, který zvládne i prudší kopce, nebo nosnost až 140 kg. Doba nabíjení je 4 až 6 hodin, za což se kolo také nemusí stydět. Odpružení a hydraulické kotoučové brzdy se postarají o pohodlí i bezpečnost. Ze tří stupňů asistence si nejspíš také vyberete optimální režim. Pozor si dejte jen na to, že se kolo příliš nehodí pro vyšší osoby.

3) Crussis One-Oli Cross

Nejlepší pro dámy

A pokud se poohlížíte po trekovém kole, je tu Crussis One-Oli. Jedná se o dámský model, který vyniká nadstandardním dojezdem až 170 km, skvělým výkonem, nízkou hmotností a velkou odolností.

Plusové body kolo získává i za technologii Eagle, která znamená co nejjednodušší řazení. Vždy najdete optimální stupeň podle aktuální situace, navíc je řazení maximálně plynulé. Dobrou vychytávkou je i vzduchem tlumená vidlice, která se dovede přizpůsobit váze jezdce i stylu jízdy pro opravdu vysoký komfort.

Nabíjení sice může trvat až 9 hodin, ale vzhledem k dlouhému dojezdu to kolu určitě odpustíte. Ať už se chystáte na výlet kamkoliv, tento model vás na něj doveze bez jakýchkoliv komplikací. Cenovku čekejte okolo 45000Kč.

2) Leader Fox Acron

Nejlepší pro náročné

Pokud se řadíte k zapáleným cyklistům a vaše cesty často vedou přes vysoké kopce, chce to něco pořádného. A to unisexové horské kolo Leader Fox Acron je.

Jedná se o model s vyšší cenou (cca 60tis Kč), který se vám však za vaši investici odmění 5 různými režimy asistence, dojezdem až 150 km, silným motorem a tichým chodem.

Potěší i rychlé napájení díky rychlonabíječce, hydraulické kotoučové brzdy, a protože je kolo celoodpružené, zvládne i opravdu těžký terén. Když k tomu připočtete povedený design a skvělé recenze kupujících, vyjde vám model, který rozhodně stojí minimálně za zvážení.

1) Crussis e-Largo

Nejlepší pro většinu

Model Crussis e-Largo se hodí pro všechny, kdo to s cyklovýlety myslí vážně. Jedná se o horské elektrokolo vhodné pro ženy i pro muže, které vám pomůže zdolávat i náročný terén díky 500W motoru a torznímu snímači. Ten funguje jednoduše – čím více šlapete, tím více pomáhá.

Dojezd 150 km je více než slušné číslo. O pohodlí se stará odpružená a uzamykatelná vidlice, o bezpečnost kotoučové brzdy a také výrazný design kola, díky kterému budete nepřehlédnutelní. S tímto elektrokolem bude nejspíš spokojená velká většina cyklistů, jak potvrzují i recenze. Cena se pohybuje okolo 40 000Kč.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář