VIDEO: Nejlepší rybářské navijáky a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to rybářský naviják Fox EOS 10000. Tento naviják nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký rybářský naviják vybrat, s Fox EOS nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších rybářských navijácích.

 • Jako pátý se umístil Penn Slammer jako nejlepší naviják na sumce. 
 • Na čtvrtém místě skončil Daiwa Tanacom 750 jakožto nejlepší multiplikátor. 
 • Jako třetí se umístil Giants Fishing SPX, který je dobrou volbou do začátku. 
 • A druhý a naprosto nejlepší v kategorii kaprařských navijáků, pokud nekoukáte na peníze, je Nash Scope GT Reels.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Fox EOS 10000, protože v kategorii kaprařských navijáků nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
Rybářské Navijáky

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší rybářské navijáky a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle videu vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho rybářský naviják vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte rybářský naviják, pak jste na správném místě – po shlédnutí videa budete mít jasno.

Jak vybrat rybářský naviják

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně rybářský naviják vlastně vybrat.

 • Výběr navijáku se řídí velmi podobnými faktory jako výběr rybářského prutu – tedy především tím, jaké ryby a jakým způsobem budete lovit.
 • V první řadě se zaměřte na výběr vhodného typu.
 • Nejstarším a nejjednodušším typem jsou bubínkové navijáky, které se dnes už takřka nepoužívají a jsou poměrně drahé.
 • Mnohem větší popularitě se těší navijáky smekací, které bývají označovány jako navijáky „s pevnou cívkou“ a hodí se pro nejrůznější způsoby lovu včetně toho mořského.
 • Dalším typem jsou multiplikátory, nebo také navijáky s otočnou cívkou, určené k lovu na moři, ale v našich podmínkách se využívají také, především k lovu sumců.
 • Posledním běžným typem jsou pak muškařské navijáky sloužící k ukládání muškařské šňůry.
 • Orientovat se dále můžete i podle druhu ryb a zvolit tak naviják na kapry, pstruhy, dravce nebo mořské ryby.
 • Dále vezměte v potaz i způsob lovu.
 • U muškaření je volba jasná, pro přívlač bývá doporučován multiplikátor nebo smekací naviják, který se hodí i pro položenou nebo plavanou.
 • Přihlédněte také k materiálu.
 • Začátečníkům může stačit plastový naviják, ale kvalitnější volbou budou modely z grafitu nebo duralu.
 • A v potaz vezměte i brzdu navijáku.
 • Přední brzda znamená vyšší citlivost, u zadní brzdy se rybář při manipulaci nedotýká vlasce či šňůry.
 • Baitrunner, neboli volnoběžná brzda, se hodí na velké kapry. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší rybářské navijáky

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších rybářských navijáků.

5) Penn Slammer

Nejlepší naviják na sumce

Páté místo srovnání obsadil smekací naviják Penn Slammer, který si pořídíte za cenu 5000 Kč a více v závislosti na konkrétním modelu. Tyto navijáky vynikají malou velikostí (ačkoliv některé z nich jsou trochu těžší) a přitom velkým výkonem, kdy s nimi můžete bez obav vyrazit i na kapitální úlovky, a to do jakýchkoliv vod, určené jsou však především pro sumcařinu a mořský rybolov. Jsou opatřeny hned několika technologiemi pro bezproblémové využití.

Mezi nimi je například brzdový systém PEN HT 100, kterému nevadí ani nepříznivé podmínky, patentovaný Level Line System pak zabraňuje zamotání vlasce a prodlužuje nahazovací vzdálenost. Mezi rybáři patří k oblíbeným volbám a vyzdvihováno je především bytelné a poctivé zpracování, někteří jej dokonce označují jako nezničitelný.

4) Daiwa Tanacom 750

Nejlepší multiplikátor

Na čtvrté místo jsem posadil naviják z kategorie multiplikátorů, konkrétně Daiwa Tanacom 750. Jde o dražší model s cenovkou zhruba 14 500 Kč, ale za to můžete očekávat opravdu solidní výkon, který obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Díky obrovské kapacitě cívky až 600 m pletené šňůry jej můžete využít i pro lov ve velkých hloubkách a bude tak ideálním parťákem na mořský rybolov nebo také přívlač.

Těšit se můžete na velmi silný motor a naviják umí vyvinout navíjecí sílu až 64 kg. Ovládat jej můžete i za pomoci kličky. Odolnost zajišťuje silné hliníkové tělo a hodit se bude i voděodolný systém brzdy. A jeho kvality potvrzují i více než skvělé recenze rybářů.

3) Giants Fishing SPX

Nejlepší naviják pro nenáročné a začátečníky

Třetí místo obsadil naviják Giants Fishing SPX, který potěší především ty, kdo hledají slušný naviják za dobrou cenu. Modely řady SPX seženete už do 1000 Kč a liší se od sebe velikostí cívky a také typem brzy. Ale mají toho také mnoho společného.

Výrobci kladli důraz na naprosto hladký chod, k čemuž u některých modelů dopomáhá i dvojitá klička, nezklamou grafitovým tělem, nechybí rolnička proti kroucení vlasce a mnohé rybáře jistě potěší i to, že v balení najdou vedle kovové cívky i jednu náhradní, grafitovou. Navijáky také vynikají nízkou váhou. Rozumná cena, stále dobrá kvalita a skutečně dobrý chod, to jsou parametry, které na těchto navijácích oceňují nejčastěji rybáři ve svých recenzích.

2) Nash Scope GT Reels

Nejlepší naviják pro náročné

Stříbrná příčka patří navijáku Nash Scope GT Reels. Pokud patříte k těm, kdo se spokojí jen s tím nejlepším, nejspíš jste právě našli ten pravý naviják pro kapraře. Nash Scope GT Reels je k dostání ve více variantách s cenou okolo 5 000 Kč, ve všech případech se jedná o “Rolls Royce” mezi navijáky.

Jsou založeny na konceptu pro lov mořských ryb, takže můžete očekávat vynikající výkon, přitom jsou velmi lehké, například díky perforované cívce. Co se týče ostatních parametrů, zajímat vás může například i zkrácená přední brzda, která je díky jednoduché konstrukci téměř bezporuchová. Těmto navijákům není mnoho co vytknout, což potvrzují i recenze rybářů.

1) Fox EOS 10000

Kaprařský naviják za dobrou cenu

Zlatá medaile putuje navijáku Fox EOS, který patří s cenou něco málo přes 2000 Kč k velmi oblíbeným volbám rybářů. V této sérii navijáků najdeme celou řadu modelů, které se liší svými vlastnostmi, cenou i tím, pro jaký druh ryb jsou určeny. Nejoblíbenějším navijákem z této řady je však bezpochyby EOS 10000 s volnoběžnou brzdou (baitrunner). A důvodů pro to je hned několik.

Díky použitým materiálům, mezi nimiž je hliník a grafit, je naviják kvalitní, avšak stále lehký. Je ideální pro krátké a středně dlouhé vzdálenosti a nejlepší službu udělá rybářům, kteří se vydávají pro větší kaprovité ryby.

I díky velikosti cívky 100 si poradíte i s většími úlovky. Rybáři na tomto modelu nejvíce oceňují poměr výkonu a ceny, který je podle nich téměř nepřekonatelný. Vyzdvihují lehkost navijáku, spolehlivost, velkou kapacitu cívky i celkovou kvalitu zpracování. Potvrzují také, že nemá problém s většími úlovky.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář