Nejlepší fotovoltaika s tepelným čerpadlem a jak je vybrat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to firmu Acetex. Tato společnost má skvělé ohlasy zákazníků a navíc si zakládá na kvalitě. Více o této firmě vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou společnost pro instalaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem vybrat, s Acetex nesáhnete vedle. 

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších firmách instalující fotovoltaiku s tepelným čerpadlem.

 • Jako pátá se umístila společnost S-Power, u které můžete platit v bitcoinech. 
 • Na čtvrtém místě skončil Schlieger díky mnoha a mnoha tisícům úspěšných realizací. 
 • Jako třetí se umístil Woltair s možností platby na splátky. 
 • A druhá skončila firma Energosolar, která si zakládá na rychlém jednání. 
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: firmu Acetex, která má neskutečně pozitivní hodnocení klientů a klade důraz na kvalitu komponent.
Fotovoltaika S Tepelným Čerpadlem

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší firmy instalující fotovoltaiku s tepelným čerpadlem a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho takovou firmu vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna přemýšlíte o fotovoltaice s tepelným čerpadlem, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat firmu pro instalaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem

Než se ale dostaneme k samotným společnostem, pojďme si rychle říct, jak přesně firmu, která vám fotovoltaiku s tepelným čerpadlem nainstaluje, vlastně vybrat.

 • Aby vám řešení skutečně přineslo očekávané úspory, je výběr toho nejlepšího dodavatele zásadní.
 • Možností je spousta, těch opravdu kvalitních firem ale až tolik není. Proto se nebojte rozeslat poptávku do více různých společností.
 • Cenová nabídka je obvykle zdarma, takže tím nic neztratíte, a navíc vám už prvotní kontakt s firmou může mnohé napovědět o tom, jak firma funguje.
 • Solidní firma se pozná podle toho, že vám udělá nabídku na míru a to se neobejde bez osobní konzultace.
 • Pokud vás láká společnost, která se nebude s ničím takovým “zdržovat”, tak si opravdu dobře rozmyslete, zda vám tato rychlost stojí za riziko špatného výběru.
 • Jakmile budete mít nabídku zpracovanou, je jasné, že cena bude hrát roli. Ale neměla by být jediným rozhodovacím faktorem.
 • Projděte si také garanci, možnost prodloužené záruky, servis a pozáruční servis. To vše vás totiž může v budoucnu stát peníze, které jste se snažili ušetřit na vstupní investici.
 • Nezapomeňte také porovnat dobu dodání a realizace.
 • Čekací doby na fotovoltaiku i tepelná čerpadla se mohou někdy dost protáhnout, zvláště v poslední době poptávka vzrostla natolik, že bylo zcela běžné čekat i několik měsíců.
 • Má vámi zvolený dodavatel garanci včasného dodání? Jaké podmínky vám nabízí? Dodržuje dle recenzí termíny? To všechno vezměte do úvahy.
 • A v neposlední řadě se zaměřte na dotace. Řada firem garantuje její získání a ještě vám s vyřízením všech náležitostí pomůže, což vám ušetří spoustu času a starostí.

Nejlepší firmy pro instalaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších firem pro instalaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem.

 • 5 – Společnost umožňující platbu v bitcoinech: S-Power
 • 4 – Firma s obrovskými zkušenostmi: Schlieger
 • 3 – Firma s možností platby na splátky: Woltair
 • 2 – Společnost s rychlým jednáním: Energosolar
 • 1 – Firma se skvělými recenzemi a důrazem na kvalitu: Acetex

5) S-Power

Společnost umožňující platbu v bitcoinech

Páté místo žebříčku patří společnosti S-Power, která kromě konzultace celého projektu a jeho řešení na klíč včetně garance získání dotace (pokud na ni nedosáhnete, firma částku ve výši dotace doplatí z vlastních financí) nabízí také zajímavý způsob platby, a to v bitcoinech. S kombinací fotovoltaiky a tepelného čerpadla díky nim můžete ušetřit až 75 % nákladů na topení či ohřev vody.

Používá kvalitní rakouská čerpadla iDM a vybrat si můžete z varianty země–voda a vzduch–voda. S-Power sází také na bohaté zkušenosti, za sebou má více než 10 000 spokojených zákazníků nejen v Česku a plusové body mu dávám i za kvalitní servis 24/7. Lidé si pak v recenzích chválí profesionalitu společnosti, mnozí si ji vybrali i proto, že na trhu působí už řadu let.

4) Schlieger

Firma s obrovskými zkušenostmi

Jestliže hledáte společnost, která má za sebou více než 15 000 realizací, a zároveň oceníte dlouhé záruky, zkuste čtvrté místo žebříčku, firmu Schlieger. Na trhu jsou 12 let a vyrostli z malé rodinné firmy. V případě zájmu o jejich služby vás navštíví technik, který vám pomůže naplánovat vhodné řešení pro vaši domácnost a připravit podklady pro žádost o státní dotaci.

Montáž provádějí vlastní, firmou školení technici. Co se mi líbí, je i uvedení orientační ceny na webu, kde je kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem naceněna na 182 000 Kč po započtení dotace. Dozvíte se také, jaké panely či tepelná čerpadla firma používá, a jaké jsou jejich parametry. A háček není ani v zárukách, které jsou poměrně štědré. V recenzích se občas objevily stížnosti na průtahy, ale v poslední době je jich stále méně a lidé si chválí profesionalitu i celkové jednání.

3) Woltair

Firma s možností platby na splátky

Třetí místo mého srovnání, firma Woltair, nabízí hned několik zajímavých výhod. Například to, že umožňují instalaci všech typů tepelných čerpadel, tedy země–voda, voda–voda, vzduch–voda a vzduch–vzduch. U každé varianty je na výběr z mnoha typů čerpadel různých výkonů, s rozhodnutím o správné volbě vám pomohou školení technici. Firma vám také může pomoci s přípravu podkladů k žádosti o dotaci, případně celý proces udělá za vás.

Woltair se soustředí na realizace především v Praze a Středočeském kraji, přijet za vámi ale může bez navýšení ceny kdekoliv po celé České republice. Potěší také v otázce financování, kdy nabízí sníženou zálohu jen 10 % a pomůže vám i s vyřízením úvěru, kdy si můžete fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo pořídit na splátky. Lidé si v recenzích nejvíce pochvalují příznivé ceny a celkovou kvalitu realizací.

2) Energosolar

Společnost s rychlým jednáním

Na stříbrnou příčku jsem posadil společnost Energosolar, a to především kvůli důrazu na rychlé jednání a také velkou přehlednost a transparentnost. Hned při návštěvě webu narazíte na spoustu užitečných informací (nejen) o procesu instalace fotovoltaiky a tepelného čerpadla, dozvíte se, jaké značky a technologie při realizacích společnost využívá, a také si můžete projít hlavní výhody kombinace FVE s tepelným čerpadlem.

Cenovou nabídku získáte po odeslání poptávky. Po jejím odeslání vás společnost do 48 hodin kontaktuje, do 5 dní vás navštíví technik kvůli odbornému posudku a do 4 měsíců můžete mít hotovo. Když se podívám na recenze společnosti, jde v naprosté většině o hodnocení kladná, kdy lidé oceňují jednání i kvalitu provedení a potvrzují rychlost a dodržení termínů.

1) Acetex

Firma se skvělými recenzemi a důrazem na kvalitu

Vítězem mezi firmami instalujícími fotovoltaiku s tepelným čerpadlem se stává Acetex. Nabízí instalaci na klíč, garantuje získání dotace a slibuje roční úsporu až 70 % v případě FVE a 60 tisíc pro tepelné čerpadlo. Spoléhá se na osvědčené značky čerpadel typu vzduch–voda Viessmann a Stiebel Eltron, v případě panelů na velmi kvalitní značky AEG a Canadian Solar.

Samozřejmostí je konzultace zdarma, navržení řešení na míru vašim možnostem a vedle vyřízení dotace vám mohou pomoci i s financováním celkově. Mezi službami je i záruční a pozáruční servis. A ještě jeden důležitý bonus – málokterá firma se může chlubit tak pozitivním hodnocením. Lidé v recenzích vyzdvihují celkové jednání zaměstnanců firmy, ať už jde o montážníky, obchodní zástupce nebo dokonce vedení, profesionalitu provedení i rychlost.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář