Schlieger: recenze, hodnocení a zkušenosti 2024

Shrnutí: Uvažujete, že si také nainstalujete v současné době populární fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo? Pomoci vám se vším může firma Schlieger, na kterou se v následujících řádcích podrobně podívám. 

 • Schlieger se zaměřuje na tepelná čerpadla, solární ohřev vody a fotovoltaické elektrárny.
 • Zákazníkům nabízí instalaci na klíč, kdy slibuje, že se postará o celý proces od návrhu až po vyřízení dotace.
 • V počtu instalací se označuje za jedničku na našem trhu.

V článku se podívám nejen na obnovitelné zdroje energie obecně a kompletní nabídku firmy Schlieger, ale také na to, co o firmě soudí a píší klienti.

Mrkněte na podobnou firmu jako Schlieger, jež aktuálně doporučujeme raději: Acetex.

Schlieger Recenze

Sluneční záření, vítr, déšť – to všechno jsou obnovitelné zdroje energie, které jsou aktuálně velmi diskutovaným tématem. A některé z nich můžete využít pro svou potřebu i vy a zajistit tak svému bydlení či podnikání alespoň částečnou nezávislost na dodavatelích energie. K tomuto účelu slouží fotovoltaika, solární kolektory či tepelná čerpadla. Vzhledem k rostoucím a nepředvídatelným cenám energií se pro jejich pořízení rozhoduje stále více domácností. 

Na obnovitelné zdroje energie pro domácnosti i komerční objekty se dlouhodobě specializuje i firma Schlieger, která tak umožňuje zákazníkům ušetřit jak nemalé peníze, tak i přírodu. 

Proč může být toto řešení vhodné i pro vás, jak vám s ním společnost Schlieger pomůže a proč si vybrat právě tuto firmu? Na to se podívám v následujících řádcích.

Proč zvolit obnovitelné zdroje energie?

K obnovitelným zdrojům energie se přiklání stále více firem i domácností. A existuje proto hned několik dobrých důvodů:

 • Ekologické řešení

Obnovitelné zdroje energie představují řešení, které je ve srovnání například s fosilními palivy daleko šetrnější k přírodě. Díky němu tak lze snížit svou uhlíkovou stopu. Při provozu většinou nevznikají žádné škodlivé látky a v mnoha případech ani nadměrný hluk. 

 • Obnovitelnost a nevyčerpatelnost

Na rozdíl od fosilních paliv nehrozí například u energie získané ze slunečního záření či větru její vyčerpání. Může se využívat opakovaně a navždy. 

 • Finanční výhody

Pořizovací náklady jsou sice u fotovoltaických systémů či tepelných čerpadel poměrně vysoké, nabízejí však poměrně rychlou návratnost a vzhledem k rostoucím cenám energií tak znamenají výraznou finanční úsporu. Na jejich pořízení lze navíc aktuálně získat dotace, díky nimž můžete ušetřit až polovinu celkových nákladů. Vzhledem k dlouhé životnosti i výkonnosti těchto systémů je to jeden z hlavních faktorů, proč se vyplatí je zvážit. 

 • Nezávislost na dodavatelích

Ze zkušeností víme, že trh s energiemi je do značné míry kolísavý a nepředvídatelný. Pokud se vám nelíbí myšlenka závislosti na dodavatelích energií, jsou obnovitelné zdroje cestou, kterou se můžete vydat. 

 • Životnost a snadná montáž

V neposlední řadě musím zmínit, že ačkoliv se vše v souvislosti s obnovitelnými zdroji energie může zdát komplikované, není tomu tak. Díky specializovaným firmám, jako je například společnosti Schlieger, vám odborníci navrhnou vhodné řešení na míru vaší nemovitosti a o vše od projektu přes montáž až po vyřízení dotace se postarají za vás. Díky dlouhé životnosti systémů se navíc nemusíte bát, že byste celým procesem museli procházet za pár let znovu.

O společnosti Schlieger

Společnost Schlieger funguje od roku 2010 a její specializací jsou obnovitelné zdroje energie. Zaměřuje se tak na tepelná čerpadla, solární ohřev vody a nízkoteplotní otopné soustavy. V jejím týmu najdeme řadu zkušených odborníků, kteří se starají jak o poradenství a návrh, tak i samotnou realizaci těchto systémů. 

Za sebou má společnost už více než 6500 realizací po celé České republice a problém jí nedělají ani práce v náročných podmínkách. Postarala se o dodávku tepelných čerpadel a solárních systémů v Krkonošských horách nebo vytápění bazénů pro mořské živočichy. 

Mottem společnosti je, že by lidé neměli platit mnoho peněz za energie, když nemusí. Zároveň si zakládá na tom, že jejich systémy jsou vysoce šetrné k životnímu prostředí.

Recenze firmy Schlieger

Firma Schlieger je v mnoha ohledech sázkou na jistotu, kvalitu i zkušenost. Mluví pro to nejen počet instalací a více než 12 let působení v této oblasti, ale i řada dalších bodů. 

V první řadě je to komplexnost nabídky a servisu, který zákazníkům poskytuje. Mají vlastní sklady, což znamená maximální kontrolu nad kvalitou komponent a pomáhá to i k efektivnější práci a tedy i příznivějším cenám. 

Dalším benefitem firmy je vlastní profesionální tým, v němž je vysoký počet stálých a zkušených zaměstnanců. Můžete se tak spolehnout na to, že vaši instalaci bude mít na starost odborník, který už má spousty podobných montáží za sebou. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, o vše se postará servis společnosti. Ten funguje po celé ČR, ale poradí a pomůže vám i po telefonu či online. Touto cestou se dokonce podaří vyřešit 60 % všech potíží. 

O tom, že si firma Schlieger za svou kompetentností stojí, vypovídají i v mnoha případech nadstandardní záruky, které nabízí nejen na komponenty, ale i práci. Ty dosahují až 30 let. 

Firma dále nabízí i zajištění a vyřízení dotace Nová zelená úsporám. Sami připraví nezbytné podklady, vytvoří projektovou dokumentaci a žádost za vás i podají, takže se nemusíte o nic starat. Pokud splňujete podmínky získání dotace a neuvedete nepravdivé informace, můžete se spolehnout, že dotaci získáte. Všechny podmínky s vámi navíc proberou specialisté, takže se nemusíte obávat, že byste něco promeškali nebo nevěděli. 

Vedle možnosti ušetření díky dotacím pak firma často nabízí i nejrůznější akce a slevy na vybrané instalace, takže se určitě vyplatí sledovat jejich webové stránky či sociální sítě. 

Pokud si chcete o nabízených systémech, jejich fungování, možnostech úspor a mnoha dalších věcech souvisejících s touto problematikou přečíst více, podívejte se na webového rádce na stránkách společnosti, kde najdete celou řadu zajímavých článků. Ty vám pomohou se v této oblasti zorientovat a poradí, na co si dát pozor.

Fotovoltaické elektrárny Schlieger

Na společnost Schlieger se můžete obrátit s žádostí o instalaci fotovoltaických elektráren, které získávají energii ze slunce. Díky ní lze pokrýt výraznou část spotřeby energie (nejen) v domácnostech. Vybrat si v tomto ohledu můžete ze tří typů systémů:

 • S baterií

Tento typ fotovoltaické elektrárny ukládá přebytky energie do baterie. Vyniká nízkými pořizovacími náklady a rychlou návratností. Schlieger navíc nabízí záruku 30 let na výkon panelů. Pořídit si tento systém můžete za 396 924 Kč, získat však k němu můžete 200 000 Kč na dotacích. 

 • S tepelným čerpadlem

Díky fotovoltaické elektrárně s tepelným čerpadlem můžete využít přebytky pro vytápění svého domu a energie se akumuluje do užitkové a topné vody. I v tomto případě máte u Schliegera záruku 30 let na výkon a i tato varianta má poměrně nízké pořizovací náklady. Z celkových 382 000 Kč navíc můžete ušetřit 200 000 Kč díky dotaci.  

 • S ohřevem vody

Třetím fotovoltaickým systémem v nabídce firmy Schlieger je elektrárna s ohřevem vody, kdy se přebytečná energie ukládá do topné a užitkové vody. Je určena pro malé domy a pořizovací náklady jsou v tomto případě dokonce nejnižší 319 523 Kč. Nižší je ale v tomto případě i dotace, která činí 120 000 Kč.


Tepelná čerpadla Schlieger

Tepelné čerpadlo získává pomocí ventilátoru teplo z okolí domu či jiného objektu a využívá jej k ohřevu vody. Pokud se rozhodnete pro pořízení tepelného čerpadla, máte na výběr ze dvou možností podle toho, pro jaký objekt jej chcete využívat:

 • Premium X (nejtišší řešení)
 • Komerční řešení (pro komerční objekty)

Tepelné čerpadlo Premium X pracuje na principu vzduch-voda a nabízí nejtišší provoz a zároveň nejvyšší úsporu. Mezi jeho další benefity patří funkčnost i při velmi nízkých teplotách (až -25 °C), i v těchto podmínkách přitom dokáže dosáhnout výstupní teploty až 62 °C. Čerpadlo využívá chladivo R32 Green Gas, které vyniká vysokým výkonem a nízkou produkcí CO2. Dále čerpadlo vyrobené z tvrzeného plastu vyniká odolností vůči nejrůznějším rozmarům počasí a rychlou návratností. Instalace firmy Schlieger s sebou přináší i výhodu v podobě záruky 3 let na čerpadlo samotné a 10 let na kompresor. Cena tohoto čerpadla je 280 267 Kč, získat k němu můžete dotaci ve výši 140 000 Kč. 

Druhou variantou, která se hodí pro komerční objekty, je možnost řešení na míru právě vašim prostorám. Společnost zde vychází z toho, že každý objekt je jiný a vyžaduje odlišný přístup i řešení. Stačí tedy společnosti zaslat poptávku, na základě které k vám vyšlou technika. Ten zmapuje specifika vašeho provozu, prozkoumá současný způsob vytápění, zjistí vaše představy a očekávání a na základě těchto informací připraví řešení na míru. 

Ať už zvolíte jakékoliv řešení, můžete se spolehnout na maximálně nízkou míru hlučnosti, na které si Schlieger zakládá. Běžně se hlučnost jejich čerpadel pohybuje mezi 39-45 dB a v rámci norem se tak jedná o nejtišší možná řešení.


Solární kolektory Schlieger

Solární kolektory slouží pro ohřev vody či přitápění a v nabídce firmy Schlieger najdete jejich vakuovou variantu. Kolektory jsou vybaveny technologií heat-pipe, která zajišťuje, že mají po celý rok stabilní výkonnost, navíc zvládají i nízké venkovní teploty a další nepříznivé podmínky a jsou schopny absorbovat i nepřímé sluneční záření. Kombinují technologii plochého a trubicovitého kolektoru a právě trubicový systém umožňuje montáž kolektoru v odklonu od jižní strany. Kolektor je vyroben z kvalitních materiálů odolných vůči korozi, což znamená dlouhou životnost. Na vakuum v trubicích navíc získáte 15 let záruku. 

Cena těchto kolektorů se liší v závislosti na dané nemovitosti, můžete si však nechat zpracovat nezávaznou cenovou nabídku na míru vašim potřebám.


Dotace Nová zelená úsporám

Ať už se rozhodnete pro fotovoltaiku, solární ohřev vody nebo tepelná čerpadla, při jejich pořizování můžete výrazně ušetřit díky dotacím. Jejich výše se liší v závislosti na tom, jaký systém zvolíte, nicméně platí, že u fotovoltaiky můžete získat na dotacích až 200 000 Kč, u tepelných čerpadel až 140 000 Kč.  

Jak už jsem zmínila, celý proces získání dotace si můžete výrazně usnadnit, pokud necháte společnost Schlieger, aby vše vyřídila za vás. Jak v tomto případě vypadá postup?

 • Vše začne kontaktem s firmou a pokračuje podepsáním smlouvy o instalaci a zaplacením zálohové faktury. Pokud chcete mít vše vyřízené co nejrychleji, platbu raději neodkládejte. 
 • Schlieger následně vytvoří nezbytnou projektovou dokumentaci. 
 • Dále se neobejdete bez e-identity nebo také Identity občana, díky níž získáte přístup ke službám veřejné správy. Prostřednictvím ní za vás také bude moci společnost podat žádost o dotaci u Státního fondu životního prostředí. 
 • Jakmile bude žádost přijata, přijde na řadu samotná instalace včetně revizní kontroly a vytvoření technické zprávy. 
 • Následně bude třeba zaplatit další zálohovou fakturu, na základě které proběhne kontrola technikem. Poté firma zašle všechny nezbytné dokumenty dané instituci. 
 • Do 9 týdnů od schválení pak budete mít peníze z dotace na svém účtu. 

Reference a zkušenosti s firmou Schlieger

Informace na webových stránkách vždy mluví o dané společnosti v tom nejlepším světle, více tak o realitě vypoví skutečné zkušenosti zákazníků.

Když jsem se dívala na Google recenze, našla jsem u firmy Schlieger hodnocení 3,4 (z 5 možných), a to díky více než 300 recenzím. Dalších více než 260 jich najdeme na firmy.cz

Zákazníci si na firmě cení především jednání a lidského přístupu. Velmi si pochvalují komunikaci s obchodními zástupci i techniky, kteří k nim často přijeli i opakovaně, aby do detailu probrali plán celé realizace a zodpověděli všechny dotazy. Velkou výhodu vidí i v řešení přímo na míru dané nemovitosti a rychlé přípravě cenové kalkulace. Mnozí také firmu před konkurencí upřednostnili díky příznivější ceně, případně i slevám nebo akcím. 

Velká spokojenost panuje u klientů i co se týče samotné instalace systémů. Většina z nich ji hodnotí jako vysoce kvalitní, odbornou a také oceňují její rychlost díky vysokému nasazení pracovníků. 

V hodnoceních také zaznívá, firma postupovala přesně tak, jak bylo nastíněno, a vše tak proběhlo podle plánu. 

V posledních měsících se objevily některé recenze, v nichž si zákazníci stěžovali na prodlevy během jednání a montáže. Schlieger na všechny tyto recenze reaguje a odůvodňuje je aktuálními komplikacemi na trhu s obnovitelnými zdroji. 

Mezi spokojenými zákazníky společnosti jsem našla také některé VIP osobnosti. Mezi nimi je například zpěvák kapely Olympic Petr Janda, který si pro tři budovy postavené v Bílých Karpatech nechal od společnosti instalovat tepelné čerpadlo. Důvodem, proč se obrátil právě na Schliegera, byla podle jeho slov dobrá cena, termíny i vyřízení dotace. U namontovaného čerpadla si mimo jiné pochvaluje příjemný zvuk.

Videa

3/5 - (50 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář