Můj výběr 5 nejlepších domácích pekáren a jak je vybrat? – srovnání 2024

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to domácí pekárnu ETA Delicca II. Tato domácí pekárna má skvělé hodnocení kupujících, spoustu funkcí i dobrou cenu. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou domácí pekárnu vybrat, s ETA Delicca II nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších domácích pekárnách.

  • Jako pátý se umístil model Tefal PF 611838 s obrovským počtem programů.
  • Na čtvrtém místě skončila pekárna Sana SBM Basic jako nejlepší volba pro větší rodiny.
  • Jako třetí se umístila pekárna Sencor SBR 0770WH s nejvýhodnějším poměrem výkonu a ceny.
  • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Sana SBM Exclusive.
  • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: pekárnu ETA Delicca II, která má skvělé funkce, hodnocení zákazníků i cenu.
Domaci Pekarna

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší domácí pekárny a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomto článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho domácí pekárnu vybírat a na co se u výběru zaměřit.

Pokud tedy zrovna vybíráte domácí pekárnu, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat domácí pekárnu

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně domácí pekárnu vlastně vybrat.

  • Zásadní je při výběru pekárny velikost pečicí nádoby. Udává se v gramech a volit byste ji měli podle toho, pro kolik lidí budete obvykle pečivo péct. Pro pár bude stačit nádoba do 800 g, pro čtyřčlennou rodinu volte alespoň dvojnásobnou kapacitu.
  • Dívejte se i na materiál nádoby. Setkat se můžete s teflonovými, které jsou nejlevnější, ale zároveň nejnáchylnější k poškrábání. Odolnější, ale také o něco nákladnější, jsou formy keramické, případně nerezové. U těch je ale potřeba počítat s tím, že jejich povrch není nepřilnavý.
  • A zvážit se vyplatí i materiál pekárny celkově. Plast je sice levnější, ale zase o něco hlučnější a náročnější na údržbu. Praktičtější je v těchto ohledech nerez.
  • Roli hrají i nabízené programy. Některé pekárny totiž umí nejen upéct chleba, ale zvládnou i další pečivo, pizzu nebo třeba jogurt. Zvažte proto, co vše skutečně využijete.
  • Na základě toho můžete vybírat i optimální počet hnětacích háků. Jeden je pro pečení chleba dostačující, pro větší objemy nebo další druhy těst se mohou hodit háky dva. Některé však v pečivu při pečení zůstávají a zanechají tak ve výsledku díru. Pokud by vám tato estetická nedokonalost vadila, zvolte pekárnu s vyjímatelnými háky.
  • A vyplatí se věnovat pozornost i ovládání. Jednoduchá a praktická jsou klasická tlačítka, propracovanější pekárny s větším počtem programů mají i dotykové displeje. Jestliže plánujete, že bude vaše pekárna pracovat přes noc a vy si na snídani pochutnáte na čerstvém chlebu, neopomeňte ani její hlučnost.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

5) Tefal PF 611838

Největší počet programů

Páté místo srovnání obsadila pekárna Tefal PF s cenou něco málo přes 3000 Kč, která vyniká v oblasti množství programů. Nabízí jich hned 19 a připravit si tak vedle chleba můžete také čerstvé bagety, sladké pečivo, těstoviny nebo džem. Najdete tu i program pro bezlepkové pečivo. 

Pekárna vám připraví chleba až o velikosti 1500 g a má dva hnětací háky, které se postarají o perfektní promíchání těsta. Nechybí jí funkce odloženého startu až na 15 hodin, udržení teploty nebo možnost nastavení barvy kůrky, vše ovládáte skrze LCD displej. 

V recenzích si lidé vedle víceúčelovosti pekárny chválí také dostatečný objem nádoby a přitom stále kompaktní velikost přístroje i snadné ovládání a údržbu. Některým se však zdá trochu hlučnější.

4) Sana SBM Basic

Nejlepší pro velké rodiny

Čtvrté místo patří pekárně Sana SBM Basic, která si svým objemem pečicí nádoby zaslouží místo i v kuchyních početnějších rodin. Pořídíte si ji za cenu zhruba 5800 Kč a zvládne vám připravit i bochník vážící 1700 g. 

Další výhodou této pekárny je, že si 7 jejích programů můžete upravit zcela podle sebe a najít tak to optimální nastavení pro různé typy mouky, velikosti a podobně. Zároveň je možné si programy aktualizovat podle toho, jak je vývojáři připravují. Plusem jsou tu hnětací háky, které pracují velmi rychle a z těsta je vyndáte ještě před pečením, což je v mnoha ohledech praktické. 

Hodit se může i funkce vícestupňového kynutí. Vedle toho vám pekárna připraví i džem nebo pečené maso. Lidé si na ní nejvíce cení toho, že si můžete programy nastavit podle svých potřeb, a chválí i vysokou kvalitu zpracování.

3) Sencor SBR 0770WH

Poměr cena/výkon

Pokud nepatříte k náročným a nepotřebujete péct velké objemy pečiva, možná vás zaujme třetí místo, pekárna Sencor. Vaše může být už za 1500 Kč, což sice dává tušit, že její funkce jsou spíše standardní, ale umí toho i tak docela dost. 

Vedle chleba vám upeče i sladké pečivo nebo připraví džem. Nabízí 12 přednastavených programů, nastavíte si propečenost kůrky i velikost bochníku, a to od 900 do 1200 g. Nechybí ani možnost super rychlého pečení. Samozřejmostí je odložený start i funkce Keep Warm pro udržení teploty. 

Pokud nemáte přehnaná očekávání, nejspíš nebudete zklamaní, stejně jako další kupující. Ti si pochvalují jednoduché ovládání, skvělou kvalitu hnětení díky dvěma hákům, i dobrou propečenost chleba.

2) Sana SBM Exclusive

Nejlepší pro náročné

Dvojka mého srovnání, pekárna Sana SBM Exclusive s cenou zhruba 10 000 Kč, by mohla nadchnout i ty nejnáročnější. Ve srovnání s dalšími produkty této řady má nejbohatší výbavu, která zahrnuje třeba i sadu na výrobu tempehu, úsporné pokličky nebo bagetovač. 

Získáte v ní tak opravdu velmi univerzálního pomocníka, který si poradí se všemi druhy mouky, kváskem, umí i dorty nebo sekanou. Zvládne upéct chleba až o velikost 1700 g, takže se hodí i pro početnější domácnosti. K dispozici vám bude 7 základních programů, které si ale můžete přizpůsobit, jakkoliv se vám zachce. 

Dva hnětací háky vyjímáte hned po uhnětení, takže v pečivu nezůstávají díry. Lidé nejvíce oceňují, že máte nad pečením naprostou kontrolu, líbí se jim široké možnosti využití i tichý chod.

1) ETA Delicca II 7149 90030

Výběr redakce: oblíbená volba domácností

Vítězem srovnání se stává pekárna Eta Delicca II, která patří u zákazníků k těm nejoblíbenějším, najdete k ní desítky kladných recenzí a přitom je svou cenou okolo 4000 Kč stále dostupná. 

Zvládne připravit chleba o velikosti 1000 až 1500 g, má dva hnětací háky a 12 přednastavených programů, takže ani výroba jogurtu, džemu nebo buchet nebude problém. Vybrat si můžete mezi plně automatickým režimem nebo individuálním nastavením, kdy si sami určíte propečenost kůrky a požadovanou velikost bochníku. Stačí vše navolit na dotykovém displeji. 

Pekárna má také oblíbené vychytávky, jako je rychlé pečení, program na bezlepkové pečivo nebo funkci udržení teploty. To všechno potvrzují i recenze. Vedle menších nedostatků, jako je těžší vkládání mísy do pekárny, pro ni mají kupující jen slova chvály.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář