Můj výběr 5 nejlepších držáků na TV a jak je vybrat? – srovnání 2024

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to držák na TV Stell SHO 7610 SLIM. Tento držák na TV je vysoce kvalitní, praktický a navíc má příjemnou cenovku. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký držák na TV vybrat, se Stell SHO SLIM nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších držácích na TV.

  • Jako pátý se umístil model STRICT BRAND SB802 jakožto nejlepší stropní držák.
  • Na čtvrtém místě skončil držák Stell SHO 1005 s vysokou nosností.
  • Jako třetí se umístil držák MKF MKF-EP1305, vítěz poměru cena/výkon.
  • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je TV držák MKF 19DM648.
  • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: držák Stell SHO 7610 SLIM, což je podle mě praktický, univerzální a cenově příznivý model.
Drzak Tv

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší držáky na TV a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomto článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho držák na TV vybírat a na co se u výběru zaměřit.

Pokud tedy zrovna vybíráte držák na TV, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat držák na TV

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně držák na TV vlastně vybrat.

  • Držáky na TV jsou do velké míry univerzální, což jejich výběr značně usnadňuje. Ujasnit si musíte především dva hlavní faktory.
  • Prvním z nich je typ držáku, který určí především to, kolik máte v okolí TV místa a jak moc potřebujete televizi natáčet. Na základě toho si pak můžete vybrat fixní nebo také pevný držák, který zabere nejméně prostoru a přiléhá těsně ke zdi, což může být z estetického hlediska příjemné. Také je levný a má obvykle vysokou nosnost. Na druhou stranu ale neumožňuje polohování a hůře se tak dostanete k zadní části televize pro připojení kabelů.
  • O něco více možností manipulace nabízejí sklopné držáky, s nimiž můžete hýbat nahoru a dolů, ale náklon je stále poměrně hodně omezený.
  • Největší volnost poskytují kloubové držáky, především pak ty s výsuvným ramenem, které můžete natáčet prakticky libovolně. Mají ale o něco nižší nosnost a mezi televizí a zdí vzniká větší prostor. Pořídit si je můžete v nástěnné, ale i stropní variantě.
  • Druhým zásadním parametrem výběru je standard VESA, který určí, zda bude daný držák sedět právě k vaší televizi. Tento údaj udává šířka a výška děr pro šrouby ze zadní strany televize – stačí se tedy podívat právě tam. Daná hodnota by měla být přímo uvedena na samotné televizi, případně můžete sami vše přeměřit.
  • V neposlední řadě se nezapomeňte ujistit, že vybraný držák koresponduje svou nosností s hmotností televize a její úhlopříčkou.
  • Vhodné je také podívat se na možnosti instalace. Například u sádrokartonových stěn byste mohli narazit na potřebu jejich zpevnění.

5) STRICT BRAND SB802

Nejlepší stropní držák

Páté místo žebříčku by mohlo zajímat všechny, kdo se z nejrůznějších důvodů poohlíží po stropním držáku. Za ten nejlepší považuji model Strict Brand s cenou do tisíce korun. 

Má nosnost slušných 68 kg a nastavitelnou délku i náklon. Kabeláž můžete vést vnitřkem nosné tyče, což vedle praktičnosti podporuje celkový povedený design. Pokud vás zajímá standard VESA, ten umožňuje instalace v rozpětí od 100×100 do 600×400mm. 

S držákem dostanete i veškeré vybavení pro montáž, takže vás od instalace nebude nic zdržovat. Lidé v recenzích považují tento držák za velmi kvalitní a pevný a oceňují i skrytou kabeláž.

4) Stell SHO 1005

Vysoká nosnost

Jestliže se obáváte nedostatečné nosnosti některých modelů pro vaši televizi, zaměřte se na číslo čtyři mého žebříčku, držák Stell SHO 1005. Pořídit si ho můžete za cenu okolo 1500 Kč a dostanete za ni model s nosností celých 80 kg. 

Jde o polohovatelný a výsuvný model se dvěma rameny a třemi klouby, takže můžete televizi natočit přesně tak, jak potřebujete, třeba až o 90°. Je určený pro televize s úhlopříčkou 40 až 70 palců a roztečí od 50×50 do 770×470 milimetrů. 

Konstrukce je ocelová, což slibuje dostatečnou pevnost a dlouhou životnost. Instalaci vám usnadní integrovaná vodováha. Tu si pochvalují i kupující v recenzích, kteří dále oceňují také skvělou cenu a bytelnost a pevnost celé konstrukce.

3) MKF MKF-EP1305

Nejlepší poměr cena/výkon

Třetí místo žebříčku obsadil držák MKF EP1305, který je podle mě solidní volbou za více než příznivou cenu. Stojí něco málo přes 600 Kč a jde o kloubový model, který si můžete natočit zcela podle libosti, tedy o 90° do stran a umožňuje i sklopení do +10° až -20°. 

Má nosnost 50 kg, což pro většinu běžných televizí stačí, a je určen pro maximální úhlopříčku 65 palců, případně VESA 400×400 mm. Držák má pevnou ocelovou konstrukci a v balení najdete vše potřebné pro montáž do pevného zdiva, včetně vodováhy. Právě kompletní dodání včetně instalačních pomůcek si pochvalují i kupující v recenzích, oceňují také masivnost konstrukce.

2) MKF 19DM648

Motorizovaný držák pro náročné

Druhé místo patří držáku MKF, který by mohl nadchnout i ty nejnáročnější. Pokud totiž sníte o tom, že vám televize nebude narušovat prostor, ale vysune se ze skříně ve chvíli, kdy si chcete pustit svůj oblíbený film, tento model vám to může splnit. 

Držák stojí něco málo přes 6000 Kč a jde o motorizovanou variantu na dálkové ovládání určenou pro instalaci do nábytku. K tomu je držák v horní části opatřen profilem, k němuž stačí přišroubovat horní část skříně nebo komody. Nosnost držáku je 50 kg a maximální rozteč televize je v tomto případě 626×404 mm. 

Pokud jde o nastavení výšky, televizi můžete posouvat v rozsahu 680 až 1580 mm. Podle recenzí kupujících vše funguje jak má a držák je tak skvělým řešením i takto nestandardních umístění.

1) Stell SHO 7610 SLIM

Výběr redakce: praktický model za rozumnou cenu

Za vítěze jsem označil model Stell SHO Slim, který podle mě v nejlepším poměru kombinuje praktičnost, kvalitu a dobrou cenu. Pořídit si ho můžete za cenu do 1500 Kč a jde o polohovatelný a výsuvný držák umožňující změnu náklonu i otáčení. 

Jak napovídá označení Slim, tento model minimalizuje prostor mezi zdí a televizí, což oceníte nejen v menších interiérech. Nosnost modelu je 40 kg a podporuje VESA standard od 100×100 až do 400×400 mm. 

Pokud jde o možnosti natočení, do stran můžete s televizorem otáčet v rozsahu plus mínus 90°, vysunout lze televizor až 66,5 cm do místnosti a regulovat můžete i náklon, a to o 8°. Kupující v recenzích uvádějí, že má držák odpovídající kvalitu, oceňují i jeho design a také kompletní příslušenství pro instalaci.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář