Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to outdoor kameru GoPro HERO12. Tato outdoor kamera je jednoduše to nejlepší, co na trhu najdete. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou outdoor kameru vybrat, s GoPro HERO12 nesáhnete vedle.
Videorecenze
Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších outdoor kamerách.
- Jako pátý se umístil model Sony Cyber-shot DSC-RX0 II ideální pro ty, co chtějí co nejmenší velikost.
- Na čtvrtém místě skončil Insta360 ONE R jako nejlepší model pro noční natáčení.
- Jako třetí se umístil model LAMAX X9.2 jako nejlepší akční kamera do 3000 Kč.
- Druhé místo obsadil model GoPro HERO10, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
- A první a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je kamera GoPro HERO12.
Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší outdoor kamery a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho outdoor kameru vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte outdoor kameru, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.
Jak vybrat outdoor kameru
Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně outdoor kameru vlastně vybrat.
- Outdoorovým kamerám se jinak říká také akční nebo sportovní z dobrého důvodu. Jsou totiž oblíbené u sportovních nadšenců a dobrodruhů a váš výběr by se tak měl odvíjet od toho, při kterých aktivitách plánujete kameru využívat. Jiné požadavky budete mít na kameru pro potápění, jiné v horách.
- Jedním z prvních parametrů, na který byste se měli dívat, je proto provedení a velikost. Malé a lehké kamery můžete kamkoliv připnout a nosit je všude, ale zase se vám mohou hůře ovládat v rukavicích, na to nezapomeňte.
- Co se týče odolnosti, outdoor kamery by už ze své podstaty měly něco vydržet, ale často to u levnějších modelů platí hlavně při používání v ochranném pouzdře.
- Pokud jde o technické parametry, rozhodně se dívejte po modelech s optickou stabilizací obrazu.
- Modernější kousky dnes mívají také funkci vyrovnání horizontu. Zajímat by vás mělo také rozlišení. Full HD je už spíše standard, většina nejspíš bude chtít 4K.
- A s tím souvisí i snímková frekvence. Ta udává, kolik obrázků kamera za sekundu zachytí. Číslo 30 FPS je slušné, 50 či 60 pak lepší.
- Je ale důležité myslet na to, že pokud zvolíte lepší parametry, musíte mít také stejně kvalitní zařízení, na kterém si videa budete přehrávat.
- Dívejte se také po úhlu záběru. Pro někoho platí, že čím širší, tím lepší, ale pak je třeba počítat i s deformací obrazu.
- Pozornost věnujte i vnitřní paměti a také výdrži baterie.
- A v neposlední řadě se mohou hodit i některé speciální funkce, jako je samospoušť nebo GPS.
Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem.
- VIDEO: Nejlepší Wi-Fi routery a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší tiskárny a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší televizory a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší tablety a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší soundbary a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší notebooky a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší mobilní telefony a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší herní konzole a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší grafické tablety a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší GPS lokátory a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší drony a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší digitální fotoaparáty a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší bezdrátové reproduktory a jak je vybírat? [TEST 2024]
- VIDEO: Nejlepší 3D tiskárny a jak je vybírat? [TEST 2024]
- Můj výběr 5 nejlepších zrcadlovek a jak je vybrat? [TEST 2024]
- Můj výběr 5 nejlepších projektorů a jak je vybrat? [TEST 2024]
- Můj výběr 5 nejlepších powerbank a jak je vybrat? – srovnání 2024
- Můj výběr 5 nejlepších držáků na TV a jak je vybrat? – srovnání 2024
Nejlepší outdoor kamery
Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších outdoor kamer.
- 5 – Nejlepší mini outdoor kamera: Sony Cyber-shot DSC-RX0 II
- 4 – Nejlepší pro noční dobrodružství: Insta360 ONE R
- 3 – Nejlepší do 3000 Kč: LAMAX X9.2
- 2 – Nejlepší poměr cena/výkon: GoPro HERO10
- 1 – Nejlepší outdoor kamera pro náročné: GoPro HERO12
5) Sony Cyber-shot DSC-RX0 II
Nejlepší mini outdoor kamera
Páté místo žebříčku, kamera Sony Cyber-shot, je tu pro ty, kdo hledají opravdu co nejmenší model, který v klidu sbalí do kapsy. Tento si pořídíte za cenu zhruba 18 000 Kč a jde o jednu z nejkompaktnějších kamer vůbec.
V malém těle se ale skrývají vysoké kvality. Rozlišení 15.3 Mpx, 4K videa, časosběrné snímání, focení rychlostí až 16 snímků za vteřinu, to všechno ovládá. K tomu je kamera voděodolná do 10 metrů, zvládne náraz při pádu ze dvou metrů a je odolná i vůči tlaku. Zacházení v rukavičkách tento přístroj rozhodně nepotřebuje.
Nechybí výklopný displej, elektronická stabilizace obrazu, intervalové snímání, automatické ostření na oči a spousta dalších vychytávek. Pokud vám nevadí si trochu připlatit, dostanete skvělého mini parťáka na cesty.
4) Insta360 ONE R
Nejlepší pro noční dobrodružství
Na čtvrtém místě skončil model Insta360 ONE R s cenou okolo 15 000 Kč, který vyniká na poli kamer, jež si zvládají poradit i s horším světlem. Ale pojďme na to od začátku.
Model zaujme už svým designem s moduly, které můžete snadno rozmontovávat a měnit. Třeba i za modul, který vám vytvoří 360° video. Fotografie umí přístroj s rozlišením 19 Mpx, videa dokonce 5.3K. O zmíněné super materiály ve tmě se postará režim Night Shot a také Star Lapse pro zachycení noční oblohy v pohybu.
Kromě toho ale má přístroj celou řadu dalších speciálních funkcí, jako je neviditelná selfie tyč, určitě oceníte také možnost hlasového ovládání nebo speciální sledovací funkce, které vám objekt udrží v tom nejlepším záběru. Tenhle model prostě umí za všech situací.
3) LAMAX X9.2
Nejlepší do 3000 Kč
Bronzová příčka patří kameře Lamax X9.2. Ta s cenou necelých 3000 Kč ukazuje, že slušný model se dá pořídit i za slušnou cenu. Pokud samozřejmě nehledáte model s top parametry. Ale nebojte se, i tak se dočkáte kvalitních videí a snímků. 16Mpx rozlišení pro fotky je takovým zlatým středem, více kamera potěší 4K videi 60 FPS.
Umí také zpomalené nebo zrychlené záběry. Kamera má dva displeje, takže focení selfie není problém. Špatně si nevede ani v oblasti odolnosti, kdy s ní můžete klidně skočit do bazénu. Zvládne až hloubku 40 metrů a má dokonce potápěcí režim.
A pokud čekáte zádrhel ve výdrži, překvapí vás dvě hodiny výkonu na jedno nabití, což není vůbec špatné číslo. V recenzích se sem tam objeví stížnost na horší stabilizaci a fungování ve tmě, ale někde výrobci kompromis holt udělat museli. Většina méně náročných zákazníků je ale s kvalitou výsledků spokojená.
2) GoPro HERO10
Nejlepší poměr cena/výkon
Druhé místo obsazuje model GoPro Hero10, který si vede skvělě v poměru výkonu a ceny. Pořídíte si jej totiž už za 8 000 Kč a i když má oproti svému o něco dražšímu nástupci parametry trošku horší, stále nezklame a velké většině zákazníků bude bohatě stačit. I proto ve své kategorii získal ocenění Produkt roku.
Vyfotí vám snímky s rozlišením 23 Mpx, natočí 5.3K videa. Nechybí mu výklopný displej, super stabilizace, možnost točit širokoúhle, najdete tu i režim pro časosběrná videa. Přístroj je voděodolný, a to až do 10 metrů.
V recenzích si lidé chválí kompaktní rozměry, nadšení jsou z promakané stabilizace obrazu i snadného ovládání. Pokud chcete kvalitu za dobrou cenu, nabídne ji tento model.
1) GoPro HERO102
Nejlepší outdoor kamera pro náročné
Pokud nechcete dělat kompromisy a hledáte synonymum kvality, dejte pozornost vítězi mého žebříčku GoPro Hero12. Cena okolo 10 000 Kč je stále více než slušná, přitom kamera nabízí vše, co i náročnější zákazník očekává.
Rozlišení 27 Mpx pro fotky je skvělé, 5.3 K videa slibují naprosto perfektní zážitek. Zrychlené nebo zpomalené záběry jsou samozřejmostí, vybírat můžete z několika variant snímání, ať už chcete video vertikální, širokoúhlé nebo FullFrame.
Samotná konstrukce kamery je odolná tak, že jí nevadí ani voda, a důraz výrobci kladli i na výdrž baterie, která dosahuje až dvou a půl hodiny. Není se co divit, že má model perfektní hodnocení zákazníků, kteří jednoduše uvádějí, že má kamera vše, co potřebují.
Užitečné odkazy
- Jaké jsou nejlepší outdoor kamery v zahraničí? [ENG] – techradar.com
- Čím se liší outdoor kamera od ostatních kamer [ENG] – quora.com
- Jak vybrat outdoor kameru? – dronpro.cz