Můj výběr 5 nejlepších pomalých hrnců a jak je vybrat? – srovnání 2024

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to pomalý hrnec Sencor SPR 7200SS. Tento pomalý hrnec nabízí za dobrou cenu spoustu různých funkcí a programů. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký pomalý hrnec vybrat, se Sencor SPR nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších pomalých hrncích.

  • Jako pátý se umístil Lauben Slow Cooker 3500SB jakožto ideální hrnec pro jednotlivce nebo páry.
  • Na čtvrtém místě skončil CrockPot CSC063X, nejlepší hrnec pro velké domácnosti.
  • Jako třetí se umístil Russell Hobbs 22750-56 jakožto vítěz v poměru cena/výkon.
  • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je pomalý hrnec Sage BPR700.
  • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Sencor SPR 7200SS jakožto hrnec s velkým množstvím funkcí.
Pomaly Hrnec

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší pomalé hrnce a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomto článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho pomalý hrnec vybírat a na co se u výběru zaměřit.

Pokud tedy zrovna vybíráte pomalý hrnec, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat pomalý hrnec

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně pomalý hrnec vlastně vybrat.

  • Zásadním parametrem výběru je objem hrnce. V potaz vezměte nejen to, pro kolik lidí obvykle vaříte, ale zamyslete se i nad tím, na kolik dní si chcete jídlo připravovat a co nejčastěji chystáte.
  • Pro menší domácnosti a pár porcí vám bude stačit hrnec s objemem 3,5 litru, pro větší počet strávníků a porcí se nebojte sáhnout po hrncích s objemem 6 nebo 8 litrů.
  • Pokud jde o tvar, k dostání jsou kulaté a oválné hrnce. Právě oválnou variantu nejspíš oceníte, pokud často chystáte kuře nebo kachnu.
  • Dalším podstatným parametrem je materiál vnitřní nádoby. U levnějších variant se setkáte s keramikou, která je odolná a kvalitní, jen je tento materiál těžší a nehodí se pro použití na sporák.
  • Kov s teflonovou úpravou je oblíbený pro svou nepřilnavost, některé hrnce z tohoto materiálu lze použít i pro na vaření na sporáku, jen jsou o něco dražší a je potřeba opatrné zacházení, aby nedošlo k poškrábání.
  • Kamenina je sice dražší, ale vysoce odolná a používá se u velmi kvalitních modelů. Sledujte také podobu a materiál poklice. Skleněná vám umožní sledování průběhu vaření. Vyklápěcí poklice může ušetřit místo na kuchyňské lince, ale není tolik praktická. Pokud na poklici nejsou plastové prvky, může se obvykle používat i při pečení v troubě.
  • Zajímat by vás měl i příkon pomalého hrnce. Obecně se dá říct, že čím větší hrnec je, tím větší by měl být i jeho příkon, znamená to ale i větší spotřebu energie. Obvykle se příkon pohybuje okolo 200 W.
  • Sledujte také způsob ovládání. Jednodušší a levnější hrnce budou mít ovládání manuální a vystačíte si s pár tlačítky.
  • To ale znamená i omezení co do počtu funkcí. Digitální ovládání je pohodlnější, nabízí větší počet funkcí, jako je odložený start nebo časovač a není problém nastavit přihřívání po skončení vaření.
  • A v neposlední řadě nepodceňte délku přívodního kabelu, který někdy může být pro vaše potřeby příliš krátký.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

5) Lauben Slow Cooker 3500SB

Nejlepší pro jednotlivce

Jestliže žijete sami, nebo vaříte jen menší počet porcí, mohla by vám padnout do oka pětka mého srovnání, pomalý hrnec Lauben Slow Cooker. Stojí něco málo přes 1200 Kč a díky svému objemu 3,5 l se hodí právě pro menší domácnosti, v nichž zároveň nezabere mnoho místa. 

Využívá technologii SlowHeat pro rovnoměrné vaření, Thermeffect zase zajistí, že maso zůstává krásně šťavnaté. Vnitřní nádoba je z kvalitní keramiky, poklice z tvrzeného skla a můžete je po použití jednoduše umýt v myčce. Vybírat můžete mezi dvěma úrovněmi teploty, podle toho se poté nastaví požadovaný čas. Regulovat jej ale můžete i manuálně. 

Po dovaření se hrnec sám přepne do funkce Keep Warm a bude váš pokrm udržovat teplý klidně až na 6 hodin. Myšleno je i na bezpečnost, kdy se díky funkci Cool Touch o hrnec nepopálíte. Lidé v recenzích mají pro hrnec jen slova chvály a jsou nadšení ze snadné obsluhy i výsledných pokrmů.

4) CrockPot CSC063X

Nejlepší pro velké domácnosti

Čtvrté místo žebříčku je tu pro ty, kdo obvykle vaří pro velký počet strávníků. Hrnec CrockPot s cenou lehce přes 2000 Kč má totiž objem hned 7,5 litru a patří tak k největším pomalým hrncům na trhu. 

Díky němu připravíte pohoštění až pro 10 lidí. Tomu odpovídá i příkon 320 W. Vařit můžete ve dvou různých režimech s různou délkou a intenzitou, nechybí ani funkce ohřevu nebo udržování teploty. Vše ovládáte prakticky pomocí tlačítek. Vnitřní nádoba je vyrobená z keramiky a její předností je vedle velkého objemu i možnost umístit ji do trouby i myčky nádobí. 

Součástí je i odklápěcí skleněná poklice, takže máte o celém procesu maximální přehled. Recenze zákazníků jsou v tomto případě více než skvělé a kupující považují hrnec za praktický, spolehlivý a chválí si i snadné ovládání.

3) Russell Hobbs 22750-56

Nejlepší poměr cena/výkon

Pokud hrnec neplánujete využívat příliš často, možná si vystačíte s jednodušším a cenově příznivým modelem, jako je trojka mého srovnání, hrnec Russell Hobbs. 

Pořídíte si ho za cenu 1500 Kč, ale čeká vás více než slušný objem 6 litrů a příkon 200 W. Vybírat můžete hned ze 3 různých teplotních režimů. Proces vaření za vás hlídá časovač, jakmile uběhne požadovaná doba, přepne se hrnec do módu udržování teploty. 

Najdete tu i funkci odloženého startu a i za nízkou cenu tak dostanete komfort dražších modelů. Lidé si k tomu v recenzích pochvalují, že vnitřní hrnec lze použít i na sporáku, líbí se jim, že je hrnec lehký a podle některých umí výborně připravit i dezerty.

2) Sage BPR700

Pro náročné

Pokud od svého pomalého hrnce čekáte něco navíc, zaměřte se na druhou příčku, na které je hrnec značky Sage. Jeho cenovka se pohybuje okolo 5 000 Kč, nabízí velkorysý objem 6 litrů a jeho hlavní předností je, že jde o kombinaci pomalého a tlakového hrnce. 

Sám dokáže posoudit ideální teplotu, tlak a dobu přípravy pro různé pokrmy, vám stačí jen zmáčknout tlačítko a zvolit jeden ze 6 programů. Vše ale můžete regulovat také ručně. K tomu ale disponuje i dalšími funkcemi, jako je uvolňování páry nebo udržování teploty. 

Celý proces přípravy můžete sledovat na displeji a podle potřeby v průběhu nastavení regulovat. V recenzích lidé vyzdvihují multifunkčnost přístroje, kdy vám připraví opravdu skoro všechno, a chválí si i přehlednost displeje.

1) Sencor SPR 7200SS

Výběr redakce: multifunkční model

První místo mého srovnání obsadil model Sencor SPR, který je také multifunkční variantou, a to díky 8 různým programům. Stojí zhruba 3500 Kč, má slušný objem 6 litrů a připraví vám nejen chutné maso, ale třeba i vynikající dezert nebo jogurt. 

Díky zmíněnému velkému počtu funkcí zvládá vedle pomalého vaření i restování, dušení, vaření v páře nebo dokonce ve vakuu. K tomu nemůže chybět funkce udržování teploty, automatického vypnutí nebo odložený start. Nádoba na vaření má nepřilnavou vrstvu a můžete ji bez obav svěřit myčce nádobí, stejně tak ji lze vložit do lednice. 

Nejspíš oceníte, že součástí balení i je i koš na vaření v páře a další užitečné pomůcky. Lidé jsou z možností, které hrnec nabízí, nadšení. K tomu se jim líbí i jeho dostatečná kapacita a přehledný displej a ovládání.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář