Můj výběr 5 nejlepších větráků a jak je vybrat? – srovnání 2024

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to větrák Dyson AM07. Tento větrák je v mnoha ohledech jedinečný, tichý a využívá moderní technologie. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký větrák vybrat, s Dyson AM07 nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších větrácích.

  • Jako pátý se umístil Noaton 12132WWB jakožto nejpovedenější stropní větrák.
  • Na čtvrtém místě skončil Duux Whisper Smart, nejlepší z kategorie stojanových větráků.
  • Jako třetí se umístil Sencor SFT 3800BK jako nejlepší sloupový větrák.
  • A druhý a naprosto nejlepší, pokud hledáte stolní větrák, je SENCOR SFE 2340WH.
  • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Dyson AM07 jakožto moderní a designový kousek se skvělým výkonem.
Vetrak

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší větráky a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomto článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho větrák vybírat a na co se u výběru zaměřit.

Pokud tedy zrovna vybíráte větrák, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat větrák

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně větrák vlastně vybrat.

  • Nejprve se seznamte s nabídkou typů větráků. Na trhu jich je více a každý se hodí pro trochu jiný účel.
  • Základním typem jsou stolní větráky, které patří k nejlevnějším variantám a mohou být užitečné v malých místnostech nebo pro velmi nenáročné zákazníky. Mají totiž menší výkon a jsou obvykle hlučnější.
  • Větším výkonem a stále příznivou cenou osloví větráky stojanové, jen je potřeba počítat s tím, že mohou být trochu nestabilní.
  • S tímto nedostatkem si umí poradit sloupové ventilátory, které mají moderní design, obvykle se obejdou bez lopatek, nabízejí zajímavé doplňkové funkce a potěší i tišším provozem. Jen si za ně něco málo připlatíte a pracují lehce méně efektivně.
  • Sáhnout můžete i po stropních větrácích, které jsou výkonné a najdou využití v létě i v zimě, ale odpadá u nich možnost je přemisťovat podle potřeby.
  • Dalším parametrem, na který byste se měli zaměřit, je průtok vzduchu, který do značné míry udává účinnost ventilátoru. Uvádí se v metrech krychlových a potřebujete k němu znát objem místnosti, do které plánujete větrák postavit.
  • Pak se stačí řídit tím, že běžné obytné místnosti potřebují 1 až 2 výměny vzduchu za hodinu, kuchyně, koupelna nebo kanceláře pak i 5 až 10 výměn za hodinu.
  • Aby vás nepříjemně nepřekvapil účet za elektřinu, sledujte i příkon větráku, který udává spotřebovanou energii a souvisí i s výkonem ventilátoru. Začínat může na 15 W, ale také může přesahovat 70 W, což může být při dlouhodobém provozu velký rozdíl.
  • Důležitou roli hraje i hlučnost. Pokud nechcete, aby vás větrák rušil, zvolte hlučnost okolo 35 dB.
  • Hodit se bude i možnost regulovat rychlosti, dvě až tři jsou spíše minimem, moderní přístroje jich nabízejí i 8 a více.
  • A v neposlední řadě se dívejte na to, co umí větrák navíc. Možná oceníte dálkové ovládání, noční osvětlení, časovač nebo třeba funkci ionizace vzduchu.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

5) Noaton 12132WWB

Nejlepší stropní větrák

Páté místo mého srovnání patří stropnímu větráku Noaton s cenou okolo 2500 Kč. Ve své kategorii mě zaujal hned několika parametry. Jde o ventilátor a osvětlení v jednom, o osvěžení vzduchu se tu starají lopatky s průměrem 132 cm a svou velikostí a průtokem vzduchu až 11880 m³/h se hodí pro místnosti od 15 m³. 

Upravit si můžete také jeho výšku a k dispozici je hned šest rychlostních stupňů. Hlučnost se pohybuje okolo 45 dB a nejspíš využijete možnost dálkového ovládání. Kromě toho můžete využít i časovač. V recenzích si lidé pochvalují i jeho povedený design, montáž označují za snadnou a jsou nadšení i z celkového výkonu ventilátoru.

4) Duux Whisper Smart

Nejlepší stojanový větrák

Čtvrté místo patří ventilátoru Duux Whisper Smart, který jsem označil za nejlepší stojanový větrák. Využít ho ale můžete i jako větrák stolní a za cenu okolo 3800 Kč tak dostanete ventilátor 2 v 1. 

Jde o moderní větrák, který můžete ovládat skrze mobilní aplikaci a nastavit tak jednu z 26 rychlostí. Proud vzduchu zde dosahuje hodnot 710 m3 za hodinu, příkon se pohybuje od 3 do 27 W a hlučnost pak od 13 do 50 dB. 

Z moderních vychytávek nechybí LED displej ani časovač. V recenzích si lidé nejvíce pochvalují opravdu perfektní chlazení a uvádějí, že i na střední výkon pracuje větrák tiše.

3) Sencor SFT 3800BK

Nejlepší sloupový větrák

Třetí místo patří sloupovému větráku Sencor SFT 3800BK s cenou okolo 1500 Kč. Jeho velké přednosti si nejspíš všimnete už na první pohled. Jde totiž o elegantní a moderní kousek, který určitě v interiéru nebude dělat ostudu. 

A moderní jsou i jeho funkce. Na výběr máte ze 4 různých režimů včetně režimů pro usínání a spánek. Kromě toho můžete vybírat ze tří rychlostí. Maximální průtok vzduchu je tu 34,95 m³/min, maximální hlučnost 54,4 dB. 

Ovládat můžete větrák dálkově, nebo přímo prostřednictvím dotykového panelu. Nechybí ani možnost nastavení časovače. Lidé nejvíce oceňují jeho tichý chod i příznivou cenu.

2) SENCOR SFE 2340WH

Nejlepší stolní větrák

Stříbrná příčka patří stolnímu větráku Sencor SFE s cenou okolo 1300 Kč, který se bude hodit do domácností i na pracovní stůl. Disponuje třemi provozními režimy, třemi rychlostmi a automatickou horizontální a vertikální oscilací. 

Vyniká také velmi tichým chodem, kdy jeho hlučnost dosahuje při první rychlosti pouze 38 dB. Ovládat jej můžete dálkově a nastavit tak třeba funkci časovače. Rychlost proudění dosahuje 6,8 m/s, příkon je 45 W. 

V recenzích jsou z tohoto větráku lidé vesměs nadšení a chválí si především kompaktní rozměry, tichý chod, díky němuž jej můžou využívat i při spánku, a také moderní design.

1) Dyson AM07

Výběr redakce: inovativní a designový model

Mým favoritem číslo jedna je větrák Dyson AM07. Ač by se dal zařadit mezi stojanové ventilátory, svým pojetím, designem i fungováním se běžným kategoriím vyniká. Pořídit si ho můžete za cenu okolo 8000 Kč a nadchne i náročné uživatele. 

Zaujme vás jistě i jeho vzhled, kterému nevévodí lopatky, jak jsme u větráků zvyklí. Vzduch totiž vychází z elipsovitého prstence a vytváří tak vlnu příjemného vzduchu. Model je tak bezpečnější a také se jednodušeji udržuje. Při zapnutí si všimnete velmi tichého chodu, hlučnost je tu pouze 29 dB, v čemž prakticky nemá konkurenci. 

Pomocí dálkového ovladače můžete vybírat z 10 rychlostí nebo nastavit časovač. Průtok vzduchu je tu 1800 m3/h a nejspíš vás potěší i fakt, že výrobci při výrobě dbali na nízkou spotřebu energie. Hodnocení modelu vyznívají maximálně kladně a vedle designu si lidé chválí i opravdu skvělé chlazení a bezpečný a tichý provoz.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář